
Що таке Алое Вера, найімовірніше, задається питанням тільки той, хто ніколи не чув цього словосполучення. А хто чув, той знає, що це рослина, вирощена в домашніх і промислових умовах, зокрема в тропічному кліматі. Росте сукулент (не кактус) на території південних країн Європи, північних країн Африки, його можна зустріти на Канарських островах, а також в Україні.
Найбільше цінується саме сік Алое, який є потужним антиоксидантом, що зберігає здоров'я як зсередини, так і зовні. Застосовується у професійній та народній медицині.
Особливості Алое Вера
Належить рослина-столетник до роду асфоделових, однодольних. Її лікувальне зелене листя здатне виростати до 50 см заввишки, а в період активного цвітіння Алое Вера випускає відростки, які вищі за листя і можуть виростати майже до 1 метра.
Серед головних переваг листового сукуленту, що переливається найяскравішими відтінками зеленого:
-
М'який вплив на придушення печії та її негативних наслідків на травну систему.
-
Контроль рівня глюкози в крові, що дуже важливо людям з діабетом і людям, які перебувають у підвищеній зоні ризику, зумовленому віком.
-
Мінімізація запальних процесів на шкірі (якщо наносити як крем) унаслідок побутових або сонячних опіків, обмороження, отримання травм із відкритими ранами.
-
Очищення, зволоження шкірних покривів як жирної, так і зневодненої тьмяної шкіри та подальше відновлення.
-
Регулювання обмінних процесів в організмі.
-
Зміцнення захисних функцій організму.
Завдяки своїй 3500-річній історії проживання на Землі, ВООЗ назвала Алое найбільш біологічно активною рослиною.
Лікувальний ефект Алое Вера
У світі налічується понад 400 видів рослини, але тільки 20 з них здатні лікувати. Серед таких:
-
мильне Алое;
-
барбадоське;
-
деревоподібне;
-
сокотринське
Сік рослини - це цілюще джерело вітамінів групи В, А, С і Е. Також у ньому зосереджено понад 7 мікроелементів (наприклад, калій, марганець, цинк, селен, кальцій, фосфор та інші). Алое містить смоли, амінокислоти, алкалоїди, флавоноїди та ефірні олії, протизапальні речовини, ненасичені жирні кислоти, ферменти, полімери, сахариди та інші.
На цьому списку дослідження корисних властивостей не зупинилося, навпаки, щороку світові дослідницькі біолабораторії знаходять дедалі нові й нові корисні властивості домашньої квітки. Наприклад, не так давно було визначено, що рослина містить ацеманнан. Це речовина, яка чинить профілактику вірусних захворювань, покращує секрецію інтерферону і загалом допомагає боротися організму з бактеріями, що важливо сьогодні, коли на вулиці лютує коронавірус, плюс за вікном зима і підвищений поріг ГРВІ.
Як виростити Алое Вера вдома
Не важко буде виростити лікувальну квітку у себе на підвіконні. Вона невибаглива, але все ж кілька узагальнених рекомендацій від Djini не завадять при посадці.
-
Для початку потрібно підібрати спеціальний ґрунт для сукулентів. З великою концентрацією перегною або ж глинистий ґрунт не підійдуть. Якщо немає можливості придбати спеціалізований ґрунт, то його можна відтворити вдома. Для цього необхідно взяти звичайну землю під вікном і з'єднати з піском у пропорції 60% землі на 40% пісочної основи. Потім гарненько перемішати.
-
Далі потрібно подбати про дренаж, тому для 3-4 см дна горщика підійде кора волоського горіха, пінопласт, керамзитові камінчики або, наприклад, шматочки від старих розбитих глиняних горщиків.
-
Засипати отриманою землею.
-
Посадити на глибину 3-4 см живець Алое.
Крім посадки, важливо створити рослині сприятливі умови. Наприклад, поливати не більше одного разу на тиждень, а в зимові місяці ще рідше. Важливо наливати воду під корінь, але не на листя, інакше воно візьметься плямами. Поливати виключно відстояною водою або ж водою, в якій промивали рис чи гречку.
Зберігати в кімнаті з температурою не нижче 15 градусів, а також поселити квітку на сонячному боці. Влітку можна її тримати на вулиці (якщо приватний будинок) або ж винести на балкон (якщо квартира).
Що стосується підживлення, то слід віддати перевагу спеціальним добривам для сукулентів.
Для чого використовують Алое Вера
Використовувати листя Алое потрібно для шкіри, травної системи, здоров'я зубів, для кровообігу, імунної системи, регенерації клітин, як профілактику онкозахворювань.
-
Турбота про шкіру. Сік рослини благотворно впливає на шкіру: заспокоює її, живить, зволожує, сприяє швидкому відновленню, освітлює шкірні плями, зменшує кількість ділянок проблемної шкіри. Також сприяє боротьбі з лупою, забезпечує ріст волосся і прискорює процес вироблення колагену.
-
Турбота про шлунково-кишковий тракт. Сік Алое часто використовується як ефективний проносний засіб, допомагає боротися з гастроезофагеальною рефлюксною хворобою, регенерує мікрофлору кишкового середовища, покращує перистальтику, а також нормалізує кислотно-лужну систему.
А якщо здоровий кишківник - значить міцний і стійкий імунітет до вірусів і бактерій.
-
Турбота про зуби. Цілющий сік рослини чинить на порожнину рота бактеріостатичний, антивірусний, протизапальний, протинабряковий, ранозагоювальний і спазмолітичний вплив.
-
Турбота про серцево-судинну систему. Завдяки антиоксидантним властивостям квітки, за дозованого вживання зменшується рівень холестерину, а отже, поліпшується кровообіг. Також Алое здатне переробляти глюкозу в енергію завдяки полісахариду глюкоманнану, який можна знайти на сайті інтернет-магазину Джині.
Як і будь-яку іншу рослину або добавку на основі Алое слід приймати усвідомлено, тому що безконтрольне вживання може завдати шкоди. Не рекомендують лікарі вживати сукулент, якщо є загострені стадії хронічних захворювань шлунково-кишкового тракту, серцево-судинної та видільної систем, вагітним (особливо на пізніх термінах). Якщо є схильність до алергічних реакцій. Крайній час прийому Алое - 2-4 години до сну, інакше це загрожує порушенням сну і біоритмів.
Народні рецепти засобів з Алое
Все є отрута і все є ліки. Тільки доза робить ліки отрутою і отруту ліками.
І Алое цьому свідчення. У правильних співвідношеннях компонентів, рослина справді допомагає, що доведено і перевірено народними рецептами, які можна зробити вдома.
-
Профілактика ГРВІ. Знадобитися 200 грам волоських горіхів, 3 опарені в окропі й нарізані лимони зі шкіркою, 300 грам меду та свіжовичавлений сік Алое. Усе змішати і приймати по 1 столовій ложці перед їдою.
-
Лікування тривалого кашлю. Змішати 100 грамів ріпакового меду з 200 мл брусничного соку і 250 мл соку Алое Вера. Приймати по столовій ложці до 4 разів на день перед прийомом їжі.
-
Антисептик для рук. Потрібно взяти 2 частини спирту 60% і з'єднати з 1 частиною гелю Алое та застосовувати для санітарної обробки шкіри рук.
-
Лікування отиту. Прикладати ватний тампон у соку у вухо по кілька разів на день.
-
Урівноваження рівня холестерину. Для цього рекомендується щодня протягом 6 місяців з'їдати по столовій ложці м'якоті рослини (не соку).
-
Профілактика метеоризму. Потрібно щодня по 2 рази на день приймати 30 мл соку.
-
Зняття запалень на обличчі. З'єднати білок одного яйця з 2 столовими ложками соку рослини. Змішати й наносити ввечері за 15 хвилин до сну.
-
Маска для освітлення шкіри. Потрібно взяти 1-2 чайні ложки куркуми, 2 столові ложки соку Алое. Все змішати і нанести на шкіру до півгодини, потім змити теплою водою. Для тонізації шкіри, рекомендується додавати столову ложку меду.
-
Маска проти випадіння волосся. Чайну ложку соку Алое змішати зі столовою ложкою рицинової олії та наносити не тільки на кінчики волосся, а й по всій довжині.