Биотин
Біотин, або вітамін В8, є водорозчинним вітаміном, іноді званим вітаміном Н, або вітаміном В7 в англомовних країнах.
Він синтезується організмом здебільшого, але додавати до раціону харчові продукти, що містять цей вітамін, і купити Біотин необхідно для задоволення потреб, тому що він зберігається тільки в невеликих кількостях і виділяється із сечею.
Для чого необхідний Біотин
Вітамін Біотин відіграє ключову роль у метаболізмі жирів, вуглеводів і амінокислот і тому бере активну участь у виробленні енергії.
Він також сприяє синтезу і використанню вітамінів В9 і В12. Зокрема, він відіграє роль у циклі Кребса (процес, що продукує енергію під час дихання, насичення організму киснем), використовується для підтримання рівня глюкози в крові та відіграє ключову роль у різних метаболічних процесах.
У цьому сенсі, як і всі вітаміни, він необхідний для життя і присутній у всіх живих організмах.
Біотин широко використовується в харчових добавках для шкіри, волосся і нігтів, хоча наукових даних щодо цього досі не вистачає.
"Цей вітамін не такий як усі інші", - каже Костянтин Спахов, гастроентеролог і кандидат медичних наук. "Часто кажуть, що дефіциту біотину практично немає: є нестача інших вітамінів, але немає вітаміну В7. Між тим, дефіцит є найбільш важливою властивістю вітамінів як таких".
Це правда, однак, дефіцит біотину має видимі ефекти на цьому рівні:
-
На шкірі дефіцит спричиняє шкірні ускладнення, здебільшого видимі у вигляді дерматиту;
-
Що стосується волосся, дефіцит також може бути причиною його випадіння.
В обох випадках вживання біотину здатне відновити наслідки цього дефіциту (менша кількість ушкоджень шкіри та ріст волосся). З іншого боку, немає жодних причин, з яких комплементація біотину дає змогу зупинити випадіння волосся, коли причина цього - третя (наприклад, андрогенна алопеція).
Що стосується нігтів, на сьогодні тільки одне дослідження ламких нігтів показало поліпшення товщини нігтів після додавання біотину. Ця добавка включала дозу об'ємом 2,5 мг, яку приймали один раз на день протягом шести місяців. Ця доза видається відносно безпечною, хоча вона набагато вища за рекомендовану добову дозу біотину, яка варіюється від 25 до 30 мкг (для молодих) до 100 мкг (для дорослих).
До чого призводить нестача біотину
Нестача вітаміну В7 або біотину може спричинити такі серйозні недоліки:
-
Деякі епілептичні терапії (особливо ті, які засновані на примідоні, карбамазепіні, фенітоїні та фенобарбіталі). Якщо це ваш випадок, проконсультуйтеся з лікарем і розгляньте можливість застосування відповідних добавок.
-
Збільшення ризику виникнення цукрового діабету.
-
Деякі дуже рідкісні генетичні мутації, які впливають на біотинідазу (фермент, необхідний для метаболізму біотину). Ці мутації можуть призвести до серйозних неврологічних наслідків, епілептичних нападів, атаксії та стану розумової відсталості.
-
Ослаблення нігтів і волосся, а також шкіри, під волосистою частиною. Зменшується вироблення шкірного сала, як наслідок з'являється лупа та свербіж, випадіння волосся.
Правила застосування
Багато біотинових добавок містять набагато більше біотину, ніж загальноприйнята кількість, необхідна вам на день, і багато добавок містять від 1000 до 10000 мікрограмів речовини на таблетку. Якщо ви приймаєте занадто багато біотину, то, найімовірніше, ваш організм просто виведе надлишки через сечу.
Але є ще дещо, що дійсно важливо мати на увазі. Прийом біотинових добавок може вплинути на результати багатьох лабораторних аналізів крові. FDA спеціально попередив про це у 2017 році, випустивши повідомлення про безпеку, в якому йдеться про те, що біотин може значно заважати певним лабораторним тестам і спричиняти неправильні результати випробувань, які можуть залишитися непоміченими.
Якщо ви хочете прийняти біотинову добавку - просто спочатку повідомте про це свого лікаря, щоб переконатися у відсутності потенційних проблем зі здоров'ям. І якщо у вас діагностовано дефіцит біотину, поговоріть зі своїм лікарем про те, скільки біотину вам знадобиться, і які добавки вам підійдуть.
Як повідомляє Національна академія Інституту медичних наук, рекомендована добова доза біотину така:
-
5 мікрограмів на добу для дітей;
-
6-8 мікрограмів для дітей від 7 місяців до 3 років на добу;
-
Від 12 до 20 мікрограмів на добу від 4 до 13 років;
-
25 мікрограмів для підлітків;
-
30 мікрограмів для чоловіків і жінок старше 19 років;
-
Для вагітних 30 мікрограмів і для мам, які годують груддю, 35 мікрограмів.
Особливості купівлі Біотину в інтернет-магазині Джині
Біотин в Україні можна знайти в багатьох аптеках і спеціалізованих магазинах. Але замовити Біотин найкраще в інтернет-магазині Джині. Чому?
-
найкраща ціна Біотину в країні;
-
перевірені та сертифіковані виробники;
-
миттєва доставка по Україні: від найбільших міст (Київ, Дніпро) до найменших населених пунктів.
-
можливість ознайомитися з відгуками покупців;
-
отримати зрозумілу консультацію щодо препаратів і як їх приймати.
Усе це та багато іншого надає сайт djini.com.ua! Почніть піклуватися про своє здоров'я з нами.
ТОП-5 найпопулярніших товарів у категорії біотин:
Умови доставки та оплати товарів у категорії біотин:
- Доставка здійснюється по Україні, транспортною компанією 'Нова Пошта' у відділення або до дверей замовника
- Надсилання замовлень відбувається протягом 2-х робочих днів після погодження оплати
- Оплата доставки здійснюється покупцем при отриманні замовлення.
ТОП-5 найдоступніших товарів у категорії біотин: