
Особливості інозитолу В8
Іноді інозитол приписують до загону вітамінів групи Б, але насправді, він здатний самостійно синтезуватися в організмі з вживанням певної їжі (горіхи, цитрусові, овочі). Тому краще інозитол називати вітаміноподібною речовиною. Він складається з 9 ізомерів, 2 з яких здатні приносити біологічну цінність нашому організму - це міо інозитол і d-хіро інозитол. Купуючи добавки з інозитолом, шукайте саме ці форми.
Інозитол зосереджений у печінці, нирках, головному мозку, також у деяких рідинах організму - гліколіпідах і глікопротеїнах. До речі, за добу печінка і нирки здатні виробити до 4 г інозитолу.
Стреси, порушений обмін речовин, вплив оксидативного стресу, ослаблений імунітет, споживання великої кількості води на добу (понад 2,5 л), кава, антибіотики, хронічні захворювання здатні швидше виснажувати запаси вітаміну В8. Щоб завжди підтримувати оптимальний рівень інозитолу, ви можете скоригувати свій раціон та/або додатково урізноманітнити його готовими добавками з інозитолом. Величезний вибір вітаміну В8 представлено в аптеках, а також в інтернет-магазинах. Сайт здорового і правильного харчування Djini також може запропонувати широкий асортимент В8 від найпопулярніших і перевірених спеціалізованих виробників.
Властивості інозитолу
-
Підтримка м'язового функціонування.
-
Поліпшення сперматогенезу.
-
Поліпшення стану шкіри, волосся, нігтів.
-
Профілактика облисіння.
-
Підтримка обміну речовин.
-
Профілактика захворювання печінки, нирок і головного мозку. У синтезі з холіном, інозитол утворює лецитин, який прямо впливає на правильну роботу печінки і головного мозку.
-
Регулювання високого артеріального тиску.
-
Антистресовий вплив.
-
Захист клітин організму від дії оксидативного стресу.
-
Регулювання гормонального фону.
Для чого приймають вітаміноподібну речовину інозитол?
Нервова система
Інозитол виступає об'єднувальним компонентом між головним мозком і органами. Він допомагає правильно обробляти інформацію і подавати сигнал, що з організмом щось не так або навпаки все добре. Нестачу інозитолу можуть часто відчувати люди з передумовами до депресії, тривожності, панічних атак, агорафобії (страх скупчення величезної кількості людей), біполярних розладів, обсесивно-компульсивних розладів. Такі стани часто супроводжуються змінами фізичного здоров'я: може з'явитися підвищена пітливість, задишка, прискорене серцебиття, поколювання й оніміння кінцівок, створюючи посилення проблеми.
Приймаючи курсами інозитол, поліпшується робота нейротрансмітерів, особливо серотоніну, що відповідає за наше самопочуття, розслаблення і навіть артеріальний тиск, і дофаміну - гормону щастя. Нормальне функціонування цих гормонів - запорука гарного самопочуття, профілактика стресу і злагоджена передача нервових імпульсів.
Часто інозитол також призначають дітям, які зазнали сильного стресу, в комплексі з вітамінами групи В і певними амінокислотами. Потреба в інозитолі залежить від віку дитини.
Моментального ефекту очікувати від прийому інозитолу не варто, курс прийому може варіюватися від кількох тижнів до 2-3 місяців, залежно від рівня дефіциту інозитолу. Часто прийом супроводжує комплексний підхід з корекцією харчування, режиму відпочинку, фізичної активності, та іноді медикаментозного рішення.
Жіноче репродуктивне здоров'я
Статистика синдрому полікістозних яєчників вказує на те, що майже кожна 10-та жінка стикається з цією проблемою. СПКЯ - це захворювання жіночої репродуктивної системи, зокрема таке, що супроводжується порушеннями в гормональному балансі, з подальшим підвищенням рівня чоловічих статевих гормонів, розвитком ожиріння, діабету, виникненням кіст, безпліддям.
Як показують дослідження, інозитол може бути корисним за цього синдрому, оскільки впливає на зменшення вироблення кількості андрогенів. Цей процес також впливає на врегулювання гормонального фону, оптимальний менструальний процес, а також покращує жіночу фертильність.
Здоровий рівень глюкози в крові
Нестача інозитолу може спричиняти порушення з боку ендокринної системи і як результат стимулювати резистентність до інсуліну (опір). Також вітаміноподібна речовина, а скоріше її дефіцит, здатні спричиняти метаболічний синдром, для якого характерна сукупність станів, що прямо впливають на розвиток хронічних захворювань, таких як ожиріння, діабет, гіпертонія, високий рівень холестерину.
Прийом інозитолу буде корисним у разі гестаційного діабету у вагітних. Цей стан вважається ще не цукровим діабетом, але був визначений під час вагітності з порушенням вуглеводного обміну. "Передцукровий" стан вагітних поганий як для вагітної, так і для дитини. Бо може спровокувати серйозні ускладнення. Тому важливо в цей особливий період стежити за показниками крові, і особливо цукром.
Крім цього інозитол буде корисний, якщо ви хочете сформувати правильну харчову поведінку без переїдання. Також інозитол зменшує жирове навантаження на печінку, оскільки покращує метаболізування жиру в організмі. Плюс до всього інозитол - це корисний компонент для волосся, шкіри та нігтів. Він перешкоджає знебарвленню волосся, яке формується за надлишку заліза і міді. Також інозитол живить шкіру, чинить омолоджувальну дію, дуже корисний, якщо ви виявили у себе судинні зірочки.
Як правильно приймати інозитол?
Прийом інозитолу вказано на кожній упаковці біодобавок, вітамінно-мінеральних комплексів. В основній на добу для профілактичних цілей рекомендується приймати по 1 капсулі 1-3 рази на день (500-2000 мг). Добавки здебільшого представлені у формі капсул, які зручно запивати, або порошків, їх можна розводити у воді або соку.
Для профілактики захворювань нервової системи лікар може рекомендувати від 1400 до 1600 мг, у разі депресії та неврозів навіть до 6000 мг, а в разі синдрому полікістозних яєчників до 4000 мг.
Найкращим часом для прийому інозитолу вважається ранок, натщесерце або між прийомами їжі. Якщо у вас проблеми із засинанням, краще тоді інозитол приймати за 30 хвилин до сну. Вітамін забезпечує глибокий і гармонійний сон, а ранок - буде бадьорим, без обтяжливого бажання сонливості.
Коли інозитол слід приймати з обережністю?
Будь-яку біодобавку призначати собі самостійно не варто, оскільки це може погано позначитися на загальному самопочутті. У принципі, інозитол - це вітаміноподібна речовина, яка виводиться з рідиною з організму, накопичується не більше того, скільки організму потрібно. Але якщо приймати інозитол неконтрольовано, то серед основних неприємних відчуттів, які ви можете відчути, - це запаморочення, проблеми з травленням, занепокоєння, знервованість або перевтома. Дозування понад 12 000 мг може бути дуже небезпечним для здоров'я! При виникненні цих симптомів, рекомендується припинити прийом і обговорити з лікарем коригування добової норми конкретно для вашого організму.
Продукти, багаті на інозитол
Якщо ж ви не хочете приймати капсули або навпаки хочете комбінувати капсули та продукти харчування, в яких є інозитол, тоді треба знати, які саме продукти вважаються багатими джерелами вітамінної подібної речовини. Серед них субпродукти (печінка), бобові, банани, диня, пшеничні висівки, коричневий рис, капуста, родзинки. Навіть додавши один із продуктів до щоденного раціону, можна збільшити рівень інозитолу у своєму організмі. 100% забезпечить достатній рівень інозитолу - комбінація продуктів і вітамінів.
Висновок
Інозитол - це вітаміноподібна речовина, корисна за проблем із нервовою системою, синдрому полікістозних яєчників, метаболічного синдрому. Користь приносить як жінкам, так і чоловікам, особливо для потенції. Його можна вживати в капсулах або порошковій формі, у комплексних препаратах із дозуванням від 500 мг до 2000 мг (профілактичне дозування) і дозуванням 4000-6000 мг у разі проблем, що потребують терапевтичної та комплексної дії. Інозитол можна додатково отримати, збагативши свій раціон бобовими, фруктами, субпродуктами. З обережністю вітамін слід приймати вагітним і жінкам-годувальницям, а також слід уникати одночасного прийому інозитолу з кавою, антибіотиками, алкоголем, які блокують його засвоєння. Найкращий час прийому інозитолу - ранок, натщесерце або перед сном, якщо турбує безсоння.