
Шкіра навколо очей - це найделікатніша зона нашого тіла, дивлячись на яку можна визначити, наскільки людина втомилася, скільки їй приблизно років, який спосіб життя вона веде. Перші ознаки втоми легко можна розпізнати після 20 років, тож як доглядати за шкірою навколо очей правильно, ми розповімо в цьому блозі Djini. Також ви дізнаєтеся, які базові етапи потрібно проходити, щоб шкіра була сяючою, відпочилою та стресостійкою.
Основні проблеми в догляді за шкірою навколо очей
Шкіра навколо очей досить тонка і ніжна (товщина до 0,5 міліметрів). Замість 4 сальних залоз, які є по всьому тілу, навколо очей - лише 2. Також до верхнього шару дуже близько розташовані кровоносні судини і мало м'язових тканин, які відповідають за моргання, примружування і напруження очей. Плюс до структури цієї шкіри ми постійно додаємо проблеми ззовні: ведемо нездоровий спосіб життя, багато вживаємо солі, кави, алкоголю, довго не можемо відірватися від екранів телефону, комп'ютера чи телевізора, не досипаємо і стаємо в епіцентрі стресових ситуацій. Усе це призводить до:
-
зневоднення і сухої шкіри;
-
появи дрібних зморшок;
-
набряклості;
-
синців і темних кіл.
До зневоднення призводить нестача ліпідів, які б утримували вологу навколо очей. До синців і темних кіл - нестача якісного сну та особливості роботи серця вночі, коли процес кровообігу сповільнений; до набряків - порушення роботи лімфатичної системи, зловживання шкідливою їжею (особливо на ніч), тривале перебування на сонці; до птозів - вікові зміни, коли зменшується вироблення білкових волокон.
Крім поширених причин появи проблемної шкіри навколо очей, можна назвати і більш серйозні проблеми з організмом - ниркова недостатність, гормональні порушення, онкологія, проблеми з нервовою, серцево-судинною системами.
Помилки в догляді за шкірою навколо очей
За ранніх ознак старіння кожен намагається щось робити, щоб зовні проблеми не впадали в око іншим. Тисячі запитів у видачі Google, сотні запитів на косметологічних сайтах, а іноді просто "сарафанне радіо" радять різні варіанти реанімування шкіри навколо очей. Креми, спеціальні сироватки, ін'єкції, косметологічні процедури - це все чудово, але часто на етапі "Боже мій, що робити", люди не бачать, що припускаються помилок, а деякі засоби, маніпуляції здатні погіршити ситуацію і нашкодити здоров'ю.
Серед поширених помилок:
-
незнання типу своєї шкіри;
-
наявність алергічних реакцій;
-
порушення етапності догляду за шкірою навколо очей;
-
самолікування.
Правила догляду за шкірою навколо очей у домашніх умовах
Умовно догляд за повіками та шкірою навколо очей зосереджений на очищенні, живленні, захисті та тонізуванні. Кожен етап - це набір певних косметичних засобів, маніпуляцій. Дотримуючись черговості застосування засобів, можна захистити свою шкіру і розтягнути в часі вікові зміни.
Якщо говорити про косметику, то вона поділяється на косметику декоративну та доглядову. До декоративної входять: туш, підводка, тіні для повік, олівці. Вона дає змогу зробити наші очі виразнішими, додати їм сяйва, підкреслити їх. До доглядової можна віднести креми (денні та нічні), маски, сироватки, засоби для зняття макіяжу, наприклад. Якщо немає можливості їх підібрати самостійно, то є для цього професіонали - візажисти, косметологи, які підберуть засоби за типом не тільки вашої шкіри, а й виходячи зі способу життя.
Далі розглянемо особливості доглядових етапів:
-
Очищення. Після важкого трудового дня обов'язково необхідно зняти залишки макіяжу. У цьому чудово допомагає міцелярна вода або ж крем-вершки для демакіяжу. Важливо не відразу ними знімати макіяж, протираючи, а навпаки змочити ватний диск і прикласти до повік на кілька хвилин, потім витерти плавними рухами.
-
Живлення. Потім необхідно реанімувати шкіру після впливу зовнішніх подразників: денного світла, екології, екранного випромінювання або після сну. Вранці краще використовувати гель для повік, ввечері - крем. Наносити легкими поплескуючими рухами. Надлишки рекомендується видаляти за допомогою м'якої паперової серветки.
-
Захист. Щоб підготувати шкіру навколо очей для виходу у "світ стресів", важливо її захистити спеціальними засобами. Або сироваткою для повік (якщо виробник це вказує в описі), або носити окуляри, які допоможуть менше вам жмуритися від ультрафіолетового випромінювання, широкополі капелюхи.
-
Тонізування. Дуже добре підходить як у ранковий час, так і перед сном. Найкращими засобами будуть настої з натуральних трав, збагачені мінералами, щоб шкіру підбадьорити та додати природного кольору.
Вибір косметики для шкіри навколо очей
Догляд за шкірою під очима вимагає підбору не тільки брендових засобів, а й складу. І чим він натуральніший, тим краще. Вивчати косметику завжди потрібно, починаючи з прочитання етикетки, опису на сайті. Звертаємо вашу увагу, що косметика з парабенами, кофеїном, кухонною сіллю, ізопропілміристатом, пропіленами - не найкращий вибір. Косметика з цими компонентами зневоднює шкіру, викликає запалення, забруднює пори, провокує вироблення естрогенів, порушує гормональний фон і викликає розвиток алергічних реакцій.
Навпаки ж, косметика доглядова за повіками має бути багатою на:
-
водорозчинний вітамін С - головний тонізувальний і протизапальний компонент;
-
сонячний вітамін Д, який не тільки зміцнює стінки капілярів, а й зменшує прояв темних кіл під очима;
-
пептиди, що знімають запалення;
-
убіхінон, що відповідає за сяйво шкіри;
-
есенціальні жирні кислоти, які не дають шкірі пересихати й утворювати зморшки.
Також у пріоритеті мають бути косметичні засоби на основі рослин: арніки, ромашки, алое вера, гінкго білоба. Обов'язково після 25 років додайте косметику з гіалуроновою кислотою, колагеном, насичену вітамінами К і Е, а також мінералами - цинком, хромом, магнієм.
Поради щодо вибору засобів відповідно до віку
Правильно доглядати за очима потрібно вміти. Для цього насамперед необхідно розуміти, чого організм може потребувати в певний період. Тому нижче розглянемо, як правильно доглядати за молодою шкірою, як організувати антивіковий догляд за шкірою навколо очей.
Після 25 років
Після 25 років ще рано звертатися в косметологічні кабінети, можна просто самостійно організувати догляд за шкірою навколо очей у домашніх умовах. Найпоширенішою проблемою зі шкірою в цьому віці може бути зниження вироблення колагену. На допомогу будуть креми на основі колагену, особливо морського, який володіє високим ступенем біодоступності та безперешкодно проникає в клітини, живить їх. Також можна використовувати засоби на основі А-ретинолу, пептидів. Вони запускають вироблення колагену і служать профілактикою виникнення додаткових контурів під очима.
Хороші профілактичні властивості має гель для повік, який поліпшить мікроциркуляцію крові навколо очей, прибере набряки, а також додасть здорового вигляду. Останній ефект вкрай важливий, бо не новина, що 25-30 років - це вік, коли людина максимально працює з комп'ютером, а значить цій шкірі навколо очей потрібен тонус і відпочинок.
Після 30 років
З 30 до 40 років - це час, коли шкіра втрачає колаген, з'являються перші мімічні зморшки, додаткові лінії навколо очей, пігментні плями. Тут доглядова косметика з профілактичної більше переходить на оздоровчу. Темні кола під очима і набряклість можна мінімізувати за рахунок кремів на основі вітаміну С, Е, екстрактів зеленого чаю, ніацинаміду.
У догляд за шкірою навколо очей після 30 років можна сміливо додавати більш концентровані засоби - спеціальні сироватки, щоб забезпечити високий рівень захисту. Постійним помічником стає сонцезахисний крем, який слід наносити не лише в сонячні дні, а й похмурі. Не слід нехтувати окулярами та капелюхами, а також відвідуванням косметологічних салонів.
Після 40 років
Усі сили мають йти на активізацію молодості, запобігання змінам шкіри, тому щоденний догляд має базуватися на концентрованих бальзамах, кремах. Обов'язково потрібно дотримуватися етапності догляду за шкірою повік: очищення, живлення, захист і тонізування.
Догляд за шкірою навколо очей після 40 - це ще й масаж обличчя, щоб розігнати накопичену рідину, зняти напругу, тонізувати шкіру, запустити мікроциркуляцію крові, лімфи. Також це прийом спеціальних харчових добавок для активізації вироблення власного колагену, підтримки здоров'я волосся, шкіри та нігтів. Широкий асортимент біодобавок представлений на сайті інтернет-магазину Джині від відомих американських, європейських та українських виробників.
Після 50 років
Доглядати за шкірою повік вкрай важливо, але вже на постійній основі після 50 років. Абсолютно всі засоби з антивіковим ефектом стануть невід'ємною частиною хоч і не запобігання старінню шкіри, але відмінною підтримкою всіх показників здорової шкіри. Насамперед увагу потрібно акцентувати на кремах, сироватках, які живитимуть, розгладжуватимуть дрібні та глибокі зморшки. По-друге, необхідно отримувати колаген всередину з біодобавок або ж стежити за своїм раціоном, щоб організм не відчував дефіциту життєво важливих нутрієнтів. По-третє, всі процедури мають бути на постійній основі, під наглядом фахівців.
Стимулювати колаген у своєму організмі можна за рахунок вживання звичайних продуктів: малини, лохини, апельсинів, лимонів, зелених листових овочів, часнику, томатів, авокадо, кісткових бульйонів, лосося.
Як правильно наносити засоби для догляду за очима
Домашній догляд за шкірою навколо очей - це про те, як без професіонала слідкувати самостійно, щоденно за станом своєї шкіри, як правильно наносити та знімати засоби декоративної косметики, за допомогою чого їх наносити, чого уникати, щоб не травмувати дуже ніжну зону навколо очей.
-
Дбайливе ставлення до догляду за шкірою. Наносити засоби необхідно, дотримуючись строго масажних ліній, намагатися не розтягувати шкіру ватними дисками.
-
Температура. Важливо не травмувати шкіру за допомогою льоду або інших процедур з високими та низькими температурами, особливо навколо очей під час тонізації.
-
Кількість засобів. Намагайтеся наносити стільки, скільки може увібрати ваша шкіра навколо очей. Надлишок здатен затримувати рідину, і навпаки викликати набряклість просто від засобів.
-
Захист шкіри за допомогою окулярів, крислатих капелюхів.
-
Ніколи не лягайте спати із залишками косметики. Це травмує шкіру і прискорює вікові зміни.
-
Регулярність - це головне правило догляду не тільки за шкірою навколо очей, а й усім тілом. Наприклад, раз на тиждень необхідно користуватися вітамінно-мінеральними масками для зони навколо очей. Вони можуть бути професійними або ж на основі натуральних інгредієнтів.
Професійний догляд за шкірою навколо очей
Цей догляд і його професійну складову забезпечують засоби, схвалені косметологами. Також професійний догляд - це спеціальні процедури. Тандем засобів і процедур важливий у будь-якому віці.
-
Засоби для очищення без спирту в складі: спеціальне молочко, лосьйон або тонік. Вони мають делікатно і м'яко очищати шкіру, не травмувати і не викликати почервоніння, свербіння, алергічних реакцій.
-
Засоби з SPF-фактором вкрай важливі цілий рік, оскільки захищають шкіру від зневоднення, від дії ультрафіолетових променів і від пігментних плям.
-
Склад засобів має бути з найменшою кількістю синтетичних інгредієнтів, які потенційно сушать шкіру і заважають живленню.
-
Відвідування косметолога дасть змогу підібрати ефективний масаж, техніку, процедуру, які мінімізують "гусячі лапки", підтягнуть шкіру, вирівняють контур шкіри.
-
Комплексний підхід: не варто обмежуватися тільки одним засобом, важливо підібрати доглядову косметику для очищення, живлення, захисту і тонізації. Крім цього дотримуватися водного балансу, збалансовано харчуватися, робити масаж обличчя на постійній основі.
-
Поступовість переходу до доглядових засобів: спочатку використовуються зволожувальні засоби, вони мають бути багаті на антиоксиданти, далі - ретинол, жирні кислоти й антивіковий догляд - це косметика з пептидами.