Дитячий організм, як організм дорослої людини, потребує корисних речовин для росту, розумового, фізичного, психологічного розвитку. І вкрай важливо батькам обрати вітаміни для дітей з першого року життя. Йдеться про норму:

Як зрозуміти, чи потрібні дитині вітаміни

Вибрати вітаміни для дитини допоможе спостереження за станом здоров'я малюка. Наприклад:

  • застудні захворювання понад 4-6 разів на рік - це ознака нестачі вітаміну С;

  • лущення, сухість шкіри - дефіцит вітаміну F (ненасичені жирні кислоти), кремній;

  • чутливість очей, пересихання слизової оболонки очей і рота - нестача ретинолу або вітаміну А;

  • нервові розлади (судоми, м'язові спазми, збудливість, вразливість) вказують на дефіцит магнію або ж вітаміну В6 (пантотенова кислота);

  • на відсутність апетиту може вказувати дефіцит тіаміну, також супроводжується сонливість, підвищена втома;

  • тріщини на губах, сенсорна чутливість вказують на брак вітаміну В2.

Види та форми випуску вітамінів для дітей

На кожному етапі розвитку дитини потрібен особливий вітамінний набір. Зрозуміло, що потрібні всі елементи в достатній кількості, але вік визначає вкрай важливі потреби.

  • Для немовлят. Від 0 і до 1 року організм потребує "сонячного вітаміну D" до 400 МО на добу, незалежно від того, чи приймає мама сама цей вітамін, чи ні. Прийом не дасть старт розвитку рахіту в дитини. Прийом вітаміну С до 30 мг на добу підвищує опірність організму до вірусних інфекцій. 3 мг токоферолу щодня підтримують розвиток нервової системи в межах норми, допомагають розвитку м'язової тканини.

  • Для дітей раннього віку також важливі перелічені вище вітаміни. Єдине - підвищуються потреби в їхній кількості, бо організмові потрібно ходити, бігати, стрибати, говорити і розуміти, що таке добре і що таке погано.

  • Для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку важливо забезпечити баланс полівітамінів для розвитку когнітивних процесів, фізичної активності, розвитку скелета і становлення зубів. Для цього важливо приймати цинк, йод, кальцій, залізо, магній, вітамін А, С, Е, вітаміни групи В.

  • Для дітей пубертатного і постпубертатного віку, які ще не дорослі, але вже не діти, потрібні вітамінно-мінеральні комплекси для становлення репродуктивної, нервової систем. Особливо важливо контролювати рівень заліза, йоду, кальцію, вітамінів групи В, вітаміну D. Саме в цьому віковому періоді вкрай відчувають підлітки дефіцит, що провокується високими інтелектуальними та фізичними навантаженнями; формуванням дорослих органів, коли розвивається непропорційність у тілі, а відтак розвиваються психологічні стреси, щоб потім прийняти себе новим майбутнім дорослим.

Сьогодні монопрепарати, комплекси вітамінів і мінералів представлені в найрізноманітніших і найдоступніших формах випуску, з приємним смаком, присмаком, зручні в застосуванні, з прийнятною колірною гамою. Це таблетки, капсули, сиропи, пастилки, жувальні цукерки, порошкоподібні суміші. Тим паче в харчових добавках дотримано принципів вегетаріанського харчування.

Як вибрати вітаміни відповідно до віку дитини

Підібрати вітаміни для дитини насамперед допоможе дитячий педіатр. Самолікування ніколи не приводило до досягнення ефективності прийому тих чи інших препаратів. Тому, покладатися тільки на блогерів - не варто, це скоріше за все інформація для загального розвитку, і, звісно ж, вона має піддаватися критичному мисленню батьків.

На сайті інтернет-магазину "Джині" ви можете вибрати вітаміни для дитини, спираючись на її вік.

Дітям до 3 років можна приймати такі харчові добавки:

  • Baby D3, California Gold Nutrition, дитячий вітамін Д-3 у краплях, 400 МО (10 мкг), 10 мл. Він повністю задовольняє потребу в добовій нормі вітаміну Д3 (холекальциферол) і дає змогу дитячому організму з легкістю засвоювати кальцій і фосфор, що важливо для кісткової системи. Також зміцнює організм перед вірусами та інфекціями.

  • Ехінацея для дітей, Echinacea For Children, Vitables, без алкоголю, з апельсиновим смаком, 29,6 мл. Харчова добавка допомагає повноцінно розвиватися нервовій системі та серцево-судинній. Позитивно впливає на імунітет, зміцнюючи його перед сезонними вірусами, а приємний апельсиновий смак дає змогу приймати добавку без проблем як черговий "смаколик". Підходить дітям від року і до 12 років.

Підбір вітамінів для дитини від 3 до 12 років на сайті Djini:

  • Вітамін C, ChildLife, у рідкій формі з натуральним апельсиновим смаком, 118,5 мл або Gold C Vitamin C, California Gold Nutrition, Дитячий вітамін С у рідкій формі, 118 мл. Рідка форма з приємним смаком заповнює добову потребу у вітаміні С, а також благотворно впливає на систему кровотворення, зміцнює імунну систему, допомагає нормальному розвитку кістково-м'язової системи, сполучної тканини, виводить з організму токсичні речовини.

  • Вітаміни Kid Cal, Now Foods, для дітей жувальні, 100 таблеток досить популярний продукт. В одній таблетці зосереджена порція вітаміну А і D, кальцій, цитрат магнію. Такий тандем позитивно впливає на розвиток зубів і кісток, на повноцінний апетит, на кальцій-фосфорний обмін. Упаковки вистачить більше, ніж на 3 місяці.

  • Зміцнення дитячого імунітету Animal parade Immune booster, Nature's Plus, 90 жувальних пігулок складається з вітамінів А, С і Е, життєво важливого цинку, суміші виноградного соку, зеленого чаю, куркуми, листя оливи, грибів шиїтаке та додатково пробіотиків Lactobacillus acidophilus. Це справжня здравниця для зміцнення імунітету дітей від 2 років. Добавки вистачить на 1,5 місяця.

Правильний вибір вітамінів для дітей старшого шкільного та підліткового віку:

  • Мультивітаміни Brain for Teens & Adults, Rainbow light, для мозку підлітків і дорослих, 90 пігулок з 13 вітамінами та 11 мікроелементами, а також органічною спіруліною, екстрактами шпинату, зелені кульбаб, калі, соку буряків, трав'яними сумішами та L-Теаніном для того, щоб ваша дитина могла впоратися з розумовою діяльністю, була витривалою та активною, стресостійкою і без проблем могла концентрувати свою увагу.

  • Монолаурин, Monolaurin, Solaray, 500 мг, 60 капсул для підтримки імунітету в період загострення сезонних вірусних інфекцій, а також для поліпшення загального стану здоров'я. В основі добавки цінний елемент материнського грудного молока, який також підтримує травне середовище - основу нормального стану імунітету.

Як підібрати вітаміни відповідно до потреб організму дитини

Правильно підібрати вітаміни для дитини можна, спираючись на кілька слушних порад:

  • Склад. Він має бути максимально зрозумілим, переважно натуральним або напівсинтетичним.

  • Наявність або ж відсутність алергенів має бути обов'язково вказана на упаковці.

  • Перед прийомом будь-яких вітамінів, мінералів або вітамінно-мінеральних комплексів обов'язково потрібно проконсультуватися з лікарем.

  • Дозування. Кожному віковому періоду відводиться своя норма, концентрація речовини, яка заповнить дефіцит і не призведе до передозування та погіршення стану здоров'я дитини.

  • Прийом вітамінів і мінералів припадає найчастіше на осінньо-зимовий або весняний період, коли немає можливості отримати натуральним способом з продуктів харчування корисні речовини.

  • Форма випуску. Дітям до 3 років рекомендується приймати харчові добавки в рідкій формі, а тим, хто старше, можна капсули, таблетки, пастилки.

  • Відгуки. Реальний фідбек завжди підкаже, як вибрати вітаміни для дітей, як їх приймати, але головне його знаходити на незалежних платформах і не потрапити на рекламну замануху.

З якого віку можна приймати вітаміни дітям

Відповідно до віку ви можете вибрати вітаміни дитині, спираючись на її самостійність у прийомі препарату. Якщо говорити про немовлят, у яких немає зубів і вони на грудному вигодовуванні, то краще приймати добавки в рідкій формі, у формі крапель. Дітям від 1 року можна потроху давати жувальні м'які капсули або таблетки. Так, їм складно догодити, але виробники дитячих добавок вигадали безліч засобів із приємними смаками, без специфічних запахів, а різноманітність ємностей для споживання створює дитині ситуацію вибору, де вона собі точно знайде підходящу чашку для того, щоб прийняти ліки. Ось і вся педагогіка!

Як приймати вітаміни для дітей

Вибрати вітаміни дітям - це важлива складова процесу оздоровлення, але важливо забезпечити правильний прийом. Наприклад, ранок і день - найзручніший час для засвоєння активних компонентів. Крім цього дитина повинна добре харчуватися, виконувати якусь активність, а не просто пити таблетки. Також слід суворо дотримуватися кількості капсул, таблеток за один прийом, адже ласощі можуть спокусити малюка, і він прийме небезпечну дозу, що загрожує негативними наслідками для організму. Не дарма всі описи товарів про те, щоб батьки зберігали препарати в недосяжності дітей.