Астаксантин - що це за речовина

Астаксантин поряд із вітаміном Е та вітаміном С створюють потужну групу антиоксидантів, здатних боротися з дією окислювального стресу на органи та системи. Реактивні кисневі групи - це ті шкідливі молекули, що здатні ушкоджувати нашу ДНК і як результат провокувати передчасний розвиток змін в організмі, зокрема в'янення шкіри, проблеми з серцем, погане загальне самопочуття, хронічна втома, апатія.

Антиоксидант астаксантин належить до класу каротиноїдів, які трапляються, зокрема, у водоростях, ракоподібних та інших морських тварин і мають характерний червоний колір.

До цих тварин, які споживають велику кількість астаксантину з їжею, належать, наприклад, краби, омари, лосось. Найважливіші джерела астаксантину включають різні мікроводорості, такі як спіруліна, а також окремі бактерії та гриби.

Де в природі зустрічається астаксантин?

Найважливішим постачальником аксантантину є мікроводорость Haematococcus pluvialis, яка також служить джерелом їжі для багатьох морських тварин.

Антиоксидантні властивості цього природного астаксантину найбільш виражені, тому біодобавки астаксантину на його основі гарантують оптимальний захист клітин.

Але олія лосося і криля є ідеальними джерелами астаксантину і забезпечують організм важливими антиоксидантами. Однак, оскільки синтетичний астаксантин часто використовується в рибництві, на цьому етапі вам слід віддати перевагу дикому лососю. Синтетичний астаксантин отримують за допомогою генетично модифікованих дріжджів Phaffia rhodozyma і він має набагато слабкіші антиоксидантні властивості, ніж природний астаксантин. Це пов'язано з відсутністю етерифікації синтетичного астаксантину. Природний астаксантин має додаткову молекулу жирної кислоти, яка забезпечує ще краще засвоєння та використання астаксантину. Тому синтетичний астаксантин антиоксидант дуже дешево продається на ринку і часто використовується в рибництві.

Як утворюється астаксантин?

Будучи природним барвником, астаксантин належить до класу каротиноїдів, і його величезна кількість зосереджена в жовто-помаранчевих рослинах, а також у забарвленні деяких птахів, ракоподібних, наприклад, фламінго, лосось, які їдять червоні водорості та накопичують у пір'ї, панцирі цей пігмент. Крім астаксантину червоні водорості, м'ясо деяких риб містить й інші корисні мікроелементи, як-от омега-3 жирні кислоти, що вкрай потрібні для злагодженої роботи серця та судин, зміцнення імунітету, лютеїн, зеаксантин, заміщений бета-каротин і вітамін Е.

Astaxanthin - вплив на організм

Астаксантин для людини необхідний, і деякі дослідження підтверджують, що він є сильним антиоксидантом, ефективнішим у 6000 разів за вітамін С, у 800 разів за коензим Q10, у 40 разів сильнішим за бета-каротин і в 100 разів потужнішим за вітамін Е, у 5 разів ефективнішим за лютеїн.

Серед його ефективних властивостей:

  • Запобігання окислювальному стресу і профілактика старіння шкіри.

  • Профілактика харчових і сезонних алергічних реакцій.

  • Збільшення фізичних і когнітивних здібностей.

  • Ефективний захист власних нейтрофілів і лімфоцитів організму.

  • Регулювання артеріального тиску та високого рівня холестерину.

  • Поліпшення кольору шкіри нарівні з власними запасами колагену.

  • Очищення організму від токсинів, важких металів і залишків неперетравленої їжі.

  • Профілактика больових відчуттів у разі ревматоїдного артриту й остеоартриту.

  • Підвищення стійкості організму до температурних перепадів, зміни часових поясів, стресових ситуацій.

У яких продуктах міститься?

Концентрація астаксантину особливо висока у водоростях і планктоні. Спіруліна - одна з таких водоростей. Каротиноїд астаксантин також можна виявити у деяких грибів і бактерій. У тварин, які приймають астаксантин у великих дозах, з'являється рожевий колір. Сюди входять лосось, креветки, омари і навіть фламінго. У лососі найвища концентрація астаксантину у світі. Однак, якщо ви сподіваєтеся на позитивний ефект астаксантину, вживання одного лосося не допоможе. Адже, залежно від сорту лосося, його потрібно буде вживати до 1,5 кг на день. Тому багато хто вдається до відповідних харчових добавок.

Астаксантин для шкіри

Суперантиоксидант астаксантин чинить 100% ефективність для шкіри, адже захищає шкіру від в'янення і передчасного старіння. Він блокує дію стрес-факторів, як-от ультрафіолетові промені, якщо вживати його всередину як біодобавки або в складі кремів, сироваток.

Будучи відносно новим інгредієнтом у світі б'юті-індустрії, астаксантин у косметиці протидіє першим зморшкам, зменшує пігментні плями, підтримує водний баланс шкіри, живить її, стимулює вироблення колагену і, як результат, покращує зовнішній вигляд вашої шкіри.

Астаксантин для зору

Астаксантин для очей вважається ефективним засобом для профілактики дегенерації жовтої плями і такого страшного захворювання як катаракта, причиною яких може бути сильне ультрафіолетове випромінювання, неправильне харчування та недотримання гігієни очей. Природний астаксантин покращує акомодацію кришталика, захищає зоровий нерв від ушкоджень, покращує кровообіг у сітківці та захищає око від УФ-випромінювання. Як ефективна протизапальна речовина натуральний астаксантин також знижує внутрішньоочний тиск, знімає втому, особливо від тривалої роботи за комп'ютером.

Астаксантин для роботи мозку

30% маси мозку особливо схильні до окисного пошкодження, що в перспективі може стати причиною ранньої втрати пам'яті, зниження розумової активності, концентрації, а також розвитку нейродегенеративних захворювань, як-от хвороба Альцгеймера, Паркінсона, деменція, сплутаність свідомості, занепокоєння.

Астаксантин для роботи мозку - це компонент, який долає гематоенцефалічний бар'єр і захищає нейрони мозку від втрати зв'язків між ними, а отже захищає функції мозку від деградації. Астаксантин сприяє збереженню функціональності мозку, і дуже важливий після 35 років.

Астаксантин для серця

Для серцево-судинної системи астаксантин - це регулятор нормального рівня холестерину, тобто добавка здатна знизити рівень поганого холестерину і підвищити рівень хорошого холестерину, і як результат - захистити ваші артерії від накопичення холестеринових бляшок. Також диво-оксидант налагоджує кровообіг, надає профілактику тромбозу, блокує відкладення жиру, підтримує злагоджену роботу серця. Цілком може стати альтернативою засобам, які блокують стрес і знімають тривожність.

Астаксантин для травної системи

Разом із вітаміном С астаксантин може бути корисним у разі інфекцій, спричинених Helicobacter pylori. Бактерія шлунка відповідальна за запалення слизової оболонки шлунка, виразки дванадцятипалої кишки.

У дослідженнях комбінація астаксантин-вітамін С зменшила кількість бактерій, а також зменшила запалення слизової оболонки шлунка. Також інгредієнт бере участь у детоксикації головного фільтраційного органу - печінки. Він стимулює вироблення певних ферментів, які допомагають краще перетравлювати залишки їжі, ліків, алкоголю, антибіотиків.

Ось ще переконливі причини, чому варто приймати астаксантин.

Астаксантин для спортсменів

Особливо корисно приймати астаксантин препарати професійним спортсменам, оскільки з часом підвищується витривалість, активність, рухливість. Завдяки тому, що астаксантин накопичується в м'язах, самі м'язи починають швидше відновлюватися, гояться розірвані волокна і виконувати фізичні вправи стає легше.

Астаксантин згубно впливає на накопичення лактату (молочної кислоти), яка провокує біль у м'язах, проблеми із суглобами, розтягнення зв'язок. Тому достатня кількість антиоксидантів у м'язах - це профілактика втоми і запорука досягнення високих спортивних результатів.

Протипоказання для прийому Астаксантину

Прийом астаксантину безпечний, якщо не перевищувати рекомендовану добову норму. Якщо її перевищити, то серед можливих побічних реакцій - пожовтіння долонь або стоп, оскільки інгредієнт має пігментне походження і накопичується в шкірі для захисту її від ультрафіолетового випромінювання.

Астаксантин протипоказання має для тих, хто страждає на серйозні захворювання шлунково-кишкового тракту, порушений гормональний баланс, спостерігається дефіцитний стан кальцію в крові та хронічно низький кров'яний тиск.

Як приймати Астаксантин

Багато хто ставить запитання - астаксантин як приймати краще й ефективніше? Бади з астаксантином можна приймати курсами - 1-3 місяці по 203 рази на день разом із жирною їжею. Якщо ви хочете приймати добавку в профілактичних цілях, то 2-4 мг на день буде достатньо. Якщо хочете захистити шкіру від УФ-променів, підвищити витривалість і спортивні результати, зміцнити роботу мозку, серця й очей, то достатньо буде 4-8 мг на день. Якщо ж у вас артрит, синдром зап'ястного каналу, то найкращим дозуванням для вас буде 8-12 мг астаксантину на день. Підвищені потреби в дієтичній добавці потрібні тим, хто страждає на хворобу Крона, що потребує до 40 мг речовини на добу.

Вибираючи астаксантин, потрібно бути готовими до того, що є природний астаксантин і синтетичний. Перший зосереджений у мікроводоростях, а другий не піддається етерифікації та має гіршу якість (концентрація зменшується на 15%).

Що стосується форми прийому, то астаксантин доступний у капсулах, таблетках, порошку. Кожна форма має переваги і підходить для тих, хто віддає перевагу точному дозуванню, або для тих, хто не переносить смак порошку, для тих, кому важлива висока біодоступність.

БАДи з астаксантином

Сьогодні можна знайти величезну кількість біодобавок з астаксантином від найвідоміших брендів за вигідними цінами, щоб зміцнити своє здоров'я. На сайті інтернет-магазину здорового і правильного харчування Djini представлені такі добавки з дозуванням:

  • 4 мг - Астаксантин , Natural Astaxanthin, Healthy Origins, 60 капсул, Астаксантин, Now Foods, 60 капсул.

  • 5 мг - Астаксантин Солгар, 60 капсул;

  • 10-12 мг - Astaxanthin 10 mg Extra Strength Now Foods, 60 капсул, Астаксантин, Solgar, 30 капсул, Астаксантин, California Gold Nutrition, 30 капсу л і 120 капсул.

Також Джині пропонує комплексні добавки, у складі яких, окрім астаксантину, лютеїн, олія криля, лікопін, спіруліна, хлорофіл. Купити астаксантин можна, додавши товар у кошик або оформивши замовлення через опцію "1 клік".

Добова норма астаксантину

Як добавку безпечним вважається прийом до 12 мг на день протягом 12 тижнів. Однак рекомендована доза становить від чотирьох до восьми міліграмів від одного до трьох разів на день під час їди. Почніть з нижчої дози і поступово збільшуйте її, щоб ваше тіло могло звикнути до неї. Приймайте капсули астаксантину під час їди, оскільки жир сприяє засвоєнню астаксантину.

Оскільки астаксантин і споріднені йому каротиноїди дуже погано розчиняються у воді, всмоктування в кишківнику досить слабке. Після прийому всередину активний інгредієнт (наприклад, холестерин і жири) переноситься в крові мікроскопічними крапельками жиру. Метаболізується в печінці за допомогою різних ферментів печінки. Потім продукти розпаду виводяться з калом через жовч.

Астаксантин протипоказання

На жаль, на сьогодні недостатньо досліджень, які підтверджували б безпечне вживання астаксантину вагітними та жінками, які годують груддю. Тому цій категорії потреби в добавці можна компенсувати за рахунок вживання продуктів харчування. Наприклад, вживаючи чорниці, помідори, горіхи, моркву, зелені овочі, авокадо, цитрусові, абрикоси, картоплю. Усі ці продукти вважаються базовими джерелами антиоксидантів, що захищають від окисного стресу, зміцнюють зір, та сприяють мозковій і фізичній активності, витривалості й надають життєвого тонусу.