
Який краще міцелярний казеїн
Що таке міцелярний казеїн? Це запитання ставлять багато новачків, які тільки прийшли в спортивний зал і чули хіба що про сироватковий протеїн і спортивне харчування. Виявляється, крім казеїну - повільно засвоюваного білка, існує міцелярний білок. Це високоякісний білок, що належить до субміцел - дрібних частинок, які утворюються під час видалення фосфату кальцію з нативної форми казеїну у водянистому середовищі. Ці міцели мають природну глобулярну структуру і складаються з п'яти казеїнів; альфа, бета, гамма, дельта і каппа. Видалення або модифікація будь-якого з п'яти казеїнів руйнує природний білок міцел.
Міцелярний казеїн відрізняється від інших казеїнів/казеїнатів, оскільки він існує у своїй природній формі і легше засвоюється організмом. Інші ж казеїни та казеїнати піддаються впливу кислот і лугів під час їхнього виробництва, щоб зробити їх більш привабливими для вживання в їжу. Унаслідок цих жорстких процесів вони мають нижчий рівень біологічної активності через природну міцелярну структуру казеїну, що руйнується, і денатурування/пошкодження білка.
Міцелярний казеїн являє собою гелеподібну, щільну і густу речовину казеїну вищої якості, що забезпечує організм постійним припливом амінокислот для нарощування м'язової маси, схуднення.
Також міцелярний казеїн буде корисний для антибактеріальної підтримки організму, регулювання рівня тригліцеридів у крові, блокування вільних радикалів.
Як приймати міцелярний казеїн
-
Найкращий час для прийому міцелярного білка мало чим відрізняється від казеїну звичайного. Його теж рекомендується приймати зранку або на ніч (за 30-40 хвилин до сну), щоб допомогти з відновленням і зменшити руйнування м'язів.
-
Як і інші протеїни, міцелярний білок можна приймати з водою, молоком, йогуртом, соком, смузі, додаючи до страв або випічки.
-
Якщо ви не займаєтеся спортом і хочете просто схуднути, то міцелярний білок сповільнюватиме цей процес. Схуднення - це комплексний процес, що включає корекцію раціону, фізичні навантаження.
-
Дорослій людині на день потрібно до 40-50 г міцелярного білка.
-
Міцелярний казеїн шкоди може завдати людям з непереносимістю лактози, проблемами шлунково-кишкового тракту, а також нирковою недостатністю, тому його слід вживати з обережністю або вибрати іншу форму протеїну (наприклад, рослинний).
Чим відрізняється міцелярний казеїн від казеїнату кальцію
Міцелярний казеїн відрізняється насамперед від казеїнату кальцію тим, що найкраще підходить для останнього прийому на день. Завдяки його структурі, вдається до ранку простимулювати регенерацію і зупинити процес руйнування м'язових тканин, над якими спортсмен працює щодня. Незважаючи на низьку біологічну цінність порівняно з сироватковим протеїном, казеїн має цікаві властивості, зокрема має високу частку L-глютаміну, амінокислоти, яка бере участь у метаболізмі білка, регулюючи баланс рідини в клітині.
Що стосується казеїнату кальцію - то це казеїн, в якому відфільтрована сироватка, і в результаті виходить 100% продукт, звільнений від лактози - головного тригера, що провокує алергічні реакції.
Деякі джерела кажуть, що казеїнат кальцію більше вживають європейці, а міцелярний білок казеїну винятково американці, покладаючись на сироватку в складі, і тому пропонують купувати або мультикомпонентний протеїн із міцелярним казеїном, або казеїнатом кальцію чистий. Оскільки казеїнат - чистіший білок, то його вартість дещо відрізнятиметься від міцелярного протеїну.
Дія казеїнату кальцію або міцелярного казеїну ідентична, джерело білка те саме - коров'яче молоко. Оскільки міцелярний білок не піддається денатурації - він натуральніший, але концентрації менші. Казеїнат же навпаки відрізняється 100% концентрацією, але шляхом денатурації кислотою. Ще що їх відрізняє - це час вивільнення: міцелярний білок - 6-8 годин, казеїнат кальцію - 2-3 години. Перший варіант чудово підійде для спортсменів, які постійно тренуються. Ось чим відрізняється міцелярний казеїн від казеїнату кальцію.
Як і коли приймати міцелярний казеїн
Міцелярний казеїновий білок вживають для досягнення високих результатів у спорті, для корекції ваги, для нарощування м'язової маси, як харчову добавку для урізноманітнення повсякденного раціону або профілактики ожиріння у людей з високим рівнем тригліцеридів крові.
Для спортивних результатів важливий продукт, оскільки стимулює ріст м'язової маси (особливо якщо приймати міцелярний казеїн на ніч). Або приймати перед тренуваннями - за 3-4 години. Також казеїн допомагає регулювати кількість прийнятої їжі, насамперед білок насичує організм на тривалий час і блокує нав'язливе відчуття голоду.
Залежно від спортивної мети сьогодні можна купити:
-
Міцелярний білок: якісний, у натуральній формі, менше здатний спровокувати алергічні реакції.
-
Казеїнат кальцію: чиста форма казеїну без сироватки, жирів і вуглеводів, тому особливо корисна для схуднення, консистенція порошку легко розчиняється.
-
Гідролізат казеїну: швидке і м'яке всмоктування організмом, знижує дію алергенів, найчастіше використовується для харчових добавок, але деякі продукти можуть залишати присмак гіркоти. Це пов'язано зі ступенем гідролізу.
-
Коктейль із казеїном: варіант для перекусів, коли немає можливості нормально поїсти.
По суті, ви можете приймати казеїн стільки, скільки потрібно вашому тілу для розщеплення м'язів або спалювання жиру. Важливіше, щоб ви приймали добавку регулярно. Тому що протеїн може мати позитивний ефект тільки за умови регулярного вживання. Регулярне вживання казеїнового порошку особливо корисне під час тренувань з обтяженнями. Якщо ви вживаєте протеїн для схуднення, достатньо, щоб ви приймали протеїн на час дієти.
Найкращі виробники міцелярного казеїну
Купуючи міцелярний білок, рекомендуємо звертати увагу на склад. Найкращий міцелярний казеїн буде продукт без додаткових загусників, барвників, ароматизаторів, підсолоджувачів, кухонної солі. Всі ці компоненти тільки обтяжують протеїн калоріями і позбавляють сенсу приймати спортивну добавку для спалювання жиру.
На сайті Джині ви можете купити тільки популярний протеїн міцелярний за вигідними цінами, з різноманітністю смаків, фасовок з доставкою по всій Україні вже сьогодні. Серед виробників - американські, європейські та українські бренди, що зарекомендували себе як надійні постачальники повільно засвоюваного білка для високих спортивних результатів:
-
R1 (Rule One): якісний протеїн для схуднення і набору м'язової маси з повним амінокислотним профілем.
-
BioTech: продукт із високим ступенем довіри від клієнтів, містить міцелярний білок і доступний у різних смакових версіях.
-
NOSOROG: український бренд, що створює 80% міцелярний протеїн для нарощування м'язової маси.
-
Willmax: ще один вітчизняний виробник, який розробив протеїн разом із ВСАА кислотами та глютаміном.
-
EXTRIFIT: білок із 7 ферментами, серед яких папаїн, бромелайн, целюлаза, лактаза, протеаза, ліпаза, альфа амілаза. Наявність ферментів у складі тільки покращує якість засвоєння і сприяє нормалізації роботи травної системи.
Вартість міцелярного протеїну становить 410-1875 гривень, залежно від фасування. На нашому складі завжди в наявності міцелярний протеїн. Якщо ж його сьогодні немає, то протягом 5-7 днів він буде доступний для замовлення.