У цій статті ви дізнаєтеся, як правильно вживати кверцетин, що таке кверцетин, у яких фруктах, овочах і зелені найбільше корисного біофлавоноїду. Також ви дізнаєтеся, чи можна вживати кверцетин вагітним, жінкам, які годують груддю, для профілактики яких захворювань можна використовувати кверцетин у комплексній терапії, а в яких випадках його слід вживати з особливою обережністю.

Що таке кверцетин і його властивості

Кверцетин - це поліфенольна фітохімічна речовина, яка надає деяким фруктам і овочам кольору. Один з найбільш вивчених дієтичних флавоноїдів з безліччю корисних для здоров'я ефектів, заснованих на наукових даних, зокрема для підвищення антиоксидантних можливостей організму, профілактики алергічних реакцій, зміцнення імунітету.

В організм людини кверцетин потрапляє здебільшого разом з їжею або в якості біологічно активних добавок бад, величезний вибір яких представлений на сайті здорового і правильного харчування Джині від найпопулярніших американських і європейських виробників.

Кверцетин у продуктах

Найпоширенішою формою кверцетину в рослинних продуктах вважається кверцетин-3-глюкозид (ізокверцитрин), який гідролізується в тонкому кишечнику і швидко всмоктується організмом.

Далі ми розглянемо, кверцетин де міститься.

Основна частка кверцетину зосереджена саме в шкірці деяких овочів і фруктів: каперси (1730-2330 мг), червона цибуля та цибуля-шалот, червоні яблука (до 72 мг), виноград (10-31 мг), ягоди, вишня (47 мг), зелена цибуля (245 мг), капуста, помідори (2-27 мг), броколі (22-32 мг), болгарський перець, цитрусові, мигдаль, спаржа, гречка, зелений чай і чай з бузини.

Термічна обробка фруктів і овочів, багатих на кверцетин, мінімізує концентрацію цього антиоксиданту і робить його менш корисним для організму.

Метод вирощування також відіграє роль у вмісті: згідно з дослідженнями, томати органічного вирощування містять майже на 80% більше кверцетину, ніж помідори звичайного вирощування.

Кверцетин користь

  1. Блокування дії вільних радикалів. Найбільш очевидною характеристикою кверцетину є його потужна антиоксидантна активність. Антиоксидант - це сполука, яка може нейтралізувати вільні радикали.

Вільні радикали - це нестабільні молекули, які можуть спричиняти пошкодження клітин, якщо їхня кількість стає надто великою.

Таким чином, кверцетин відіграє важливу роль, допомагаючи вашому організму боротися з цим пошкодженням, пов'язаним із хронічними захворюваннями. Ця властивість особливо позитивно впливає на проблеми зі здоров'ям, пов'язані із запаленнями.

  1. Зняття запальних реакцій і больових відчуттів. Кверцетин підвищує стійкість організму перед деякими запаленнями, коли можливе підвищення температури тіла в певній локалізуючій точці, наприклад, при ревматоїдному артриті колінного суглоба.

  2. Регулювання високого артеріального тиску. Деякі дослідження вказують на те, що підвищені дозування кверцетину здатні стабілізувати високий артеріальний тиск.

  3. Боротьба із сезонними вірусними інфекціями. Кверцетин здатний знизити реплікацію вірусу, пригнічує клітинну інфекцію, а також знижує вірусне навантаження при грипі, пневмонії. Деякі дослідження in vitro вказують, що може бути ефективний при коронавірусній інфекції. Також кверцетин є іонофором, оскільки покращує засвоюваність цинку організмом і вітаміну С, який важливий для підвищення імунного захисту організму, загоєння ран, подряпин на шкірі.

  4. Згладжування симптомів алергічної реакції. Кверцетин вважається активним засобом у разі астми, гіперактивності дихальних шляхів, бо пригнічує гістамін - ендогенну речовину, що впливає на прояв алергічних симптомів. Він знижує викид речовин, що передають запальні процеси, і зменшує алергічні симптоми, діючи як антигістамінний препарат.

Загалом активно застосовують кверцетин для кишківника в комплексній терапії, для серцево-судинних захворювань, ревматоїдного артриту, простатиту, гіпертонії, алергії, астми, кропив'янки, сінної лихоманки, високого рівня холестерину, хвороби Паркінсона й Альцгеймера, аденовірусу.

Кверцетин застосування

Кверцетин потрапляє в кров через кишківник, всмоктуючись в основному в тонкому кишківнику, перетворюється в печінці і може виводитися із сечею або калом. Від прийому до виведення потрібно 35 годин, що означає, кверцетин не зберігається в організмі постійно. Ось чому його потрібно вводити щодня протягом тривалого періоду часу під час терапії.

Навпаки, варіанти кверцетину з дієтичними добавками цукру погано всмоктуються в тонкому кишечнику. Вони потрапляють у товсту кишку, де розщеплюються бактеріями. Це означає, що незв'язаний кверцетин більшою мірою всмоктується в тонкому кишечнику, тоді як сполуки з приєднаними цукрами (наприклад, рутин) всмоктуються в товстому кишечнику. Щоб сполуки стали доступними для організму, потрібно від 6 до 9 годин. Організм засвоює трохи менше половини введеної кількості.

Кверцетин протипоказання

Кверцетин дітям не рекомендується приймати, оскільки на сьогодні ще недостатньо досліджень, що підтверджують користь флавоноїду для організму, що росте. Деяким дорослим також його необхідно приймати тільки за рекомендаціями лікаря. Підвищені дозування від 1000 мг здатні в деяких випадках викликати запаморочення, нудоту або поколювання.

Не рекомендується кверцетин приймати разом із деякими видами лікарських препаратів - антибіотиками, антикоагулянтами (аспірин, варфарин), кортикостероїдами, препаратами для придушення імунної системи, статинами, деякими препаратами під час проведення хіміотерапії.

З небезпекою слід приймати кверцетин людям, які страждають на ниркову недостатність. Вагітним і жінкам, які годують груддю, теж не рекомендується вживання фітонутрієнта, або ж вживання необхідно обговорити з лікарем.

Кверцетин у разі ковіди

  • Деякі американські та європейські дослідження підтверджують той факт, що вживання кверцетину може допомогти під час лікування симптомів коронавірусної інфекції. Наприклад, кверцетин у формі фітосоми кверцетину скорочує період одужання у людей з легкою формою SARS-CoV-2, тому що має протизгортальні, протизапальні та антиоксидантні властивості.

  • За деякими даними кверцетин здатний впливати на відновлення мікрофлори кишечника, де зосереджено 70% нашого імунітету.

  • Дослідження корейських вчених 2019 року показало, що кверцетин при ковіді може інгібувати протеолітичну активність 3C-подібної протеази SARS-CoV і, таким чином, викликати противірусний ефект.

  • Ще одні дослідники вказують, що кверцетин проявляє ефективність у терапії вірусу Ебола і Зіка.

Оскільки в дослідженнях брали участь невеликі вибірки, отримані результати потребують доопрацювання й апробування на більшій кількості людей.

Який кверцетин кращий (добавки з кверцетином)

Представлений кверцетин у таблетках, капсулах і порошковій формі, також є в рідких капсулах. На сайті Djini ви можете вибрати добавку тільки з одним кверцетином у складі або ж комплексну добавку з вітамінами і рослинними екстрактами.

У продажу кверцетин від найпопулярніших брендів Now Foods, Solgar, Solaray, Thorne Research.

  • Now Foods пропонує добавки з кверцетином і бромелайном - протизапальним ферментом, які разом полегшують запальні реакції, покращують травлення, розщеплюючи білки. Синергія компонентів показана для профілактики м'язового напруження, у разі остеохондрозу, артриту і для якнайшвидшого загоєння ран. Також біодобавку активно застосовують для одужання в разі синуситу, сезонної алергії. Кверцетин становить 800 мг на 2 капсули.

  • Ще одна добавка від Нау Respir-All, яка призначена для підтримки органів дихальної системи. У складі кверцетин, вітамін С, кальцій, магній, цинк, вітаміни В5 і В6, екстракт листя кропиви і солодки, а також бромелайн. Щоденний прийом по 3 таблетки на день зменшує набряклість і спазми бронхів, покращує дихальну діяльність, підвищує захисні сили організму.

  • Кверцетин і мега-кверцетин від Solaray - ще одна добавка з біофлавоноїдом. Якщо в першому варіанті кверцетин - єдиний компонент, то мега-кверцетин складається з кверцетину, бромелайну, аскорбінової кислоти, рутина, гесперидину, концентрату біофлавоноїдів. Обидві добавки корисні для антиоксидантного захисту. Додаткові компоненти мега-кверцетину тільки підвищують засвоюваність кверцетину організмом.

  • Кверцетин активно застосовується для очищення організму від зайвої рідини і як результат сприяє формуванню гнучких суглобів. Добавка Total Cleanse - це препарат із кверцетином, селерою і бромелайном, фолієвою кислотою, який знімає надмірну набряклість і показаний для профілактики захворювань нирок.

  • Solgar кверцетин об'єднав з Ester-C plus, бромелайном, цитрусовими біофлавоноїдами, шипшиною, ягодами ацероли, рутином для підвищення активності лімфоцитів, детоксикації організму, пом'якшення симптомів алергії, профілактики утворення тромбів і відновлення хрящової тканини в комплекс Quercetin Complex with Ester-C plus.

  • Американський бренд Thorne Research популярний добавками кверцетину на основі концентрату Sophora japonica (фосфоліпідного комплексу з соняшнику), а також у комплексі з бромелайном. Добавки випускаються у формі капсул з рекомендацією прийому по 1 капсулі до 3 разів на день. У продажу доступні Quercetin Phytosome і Quercenase.

Вартість кверцетину на нашому сайті інтернет магазину бадів становить 415-1220 гривень.

Кверцетин дозування

Кверцетин показаний для дорослого населення і становить на добу 300-500 мг протягом 12 тижнів. Під час профілактики деяких захворювань можуть призначати такі дозування на день:

  • кверцетин для судин, профілактики атеросклерозу - до 500 мг;

  • гіпертонія - 250-500 мг;

  • запальні захворювання кишківника - 300 мг (кверцетин + рутин);

  • ревматоїдний артрит - до 750 мг;

  • алергічні реакції - до 500 мг;

  • подагра - до 500 мг.

Добавки з кверцетином можна купити тільки з однією діючою речовиною або ж із комбінованим складом. Часто в комбінованих складах є зелений чай, рутин, вітамін С, ресвератрол. Наявність барвників, консервантів або інших додаткових компонентів часто застосовані для подовження терміну придатності добавки або збереження її фізико-хімічних властивостей.