Не тільки прекрасна половина людства потребує підтримки здоров'я всього організму, зовнішньої краси, когнітивних здібностей. Тримати в балансі всі органи і системи необхідно і чоловічій статі. Найкращі вітаміни для чоловіків представлені на полицях інтернет-магазину "Джині" в таких категоріях, як: "Вітаміни та мінерали", "Спортивне харчування", а також "Бади".

  • Для чоловіків до 30 років важливо стежити за рівнем вітамінів групи В, А, Е, а також фолієвою кислотою. Їхня достатня кількість дає змогу справлятися з різними навантаженнями, активізувати вироблення тестостерону і, як наслідок, поліпшити якість сперми, що важливо під час зачаття.

  • У зрілому віці важливо підтримувати роботу статевої системи, серцево-судинної, а також підтримувати себе у фізичній формі. Тому до вживання вітамінів А, Е, необхідно додати вживання вітаміну С, В, Н, які зміцнять судини, імунітет, живитимуть шкіру і волосся.

  • У похилому віці актуальним стає питання загального стану здоров'я. Особливо важливо стежити за перебігом хронічних захворювань і не дати розвиватися другорядним недугам. Відмінно підійдуть вітамінні комплекси, монопрепарати на основі холекальциферолу, ергокальциферолу.

Тренд на правильне харчування актуальний для чоловіків, які займаються регулярно фізичними навантаженнями, тож для поліпшення силових результатів, потребують спортпіту. Головними складовими продуктів є протеїн, незамінні амінокислоти, високовуглеводні компоненти. Вживання добавок за спеціальною програмою допомагає при наборі м'язової маси, для формування рельєфу тіла, позбавлення від зайвих кілограмів і збереження активності протягом усього дня.

Як вибрати вітаміни для чоловіків

Перелік усіх мінералів, вітамінів, інших поживних речовин забезпечує безперебійну роботу організму. Але, на жаль, надмірне вживання пива (містить жіночий гормон фітоестроген, завдяки чому зростає живіт), напівфабрикатів, солодощів, кофеїну призводить до порушення насамперед гормонального фону, а потім до поглиблення наявних проблем.

Тому вітаміни краще для чоловіків підбирати не тільки за віковим параметром, а й виходячи з індивідуальних потреб:

  1. Для поповнення енергетичних резервів - аскорбінова кислота, токоферол, деякі вітаміни групи В (рибофлавін, В3, В5, В6, В12) селен, магній і цинк. Полівітамінні комплекси очищають організм від вільних радикалів, підвищують м'язову витривалість, оптимізують клітинне дихання і врівноважують нервово-емоційний фон.

  2. Для підтримання краси - вітамін С, В3, Н, D, Е, B, А. Наприклад, вітамін С покращує еластичність судин, В3 - сприяє регенерації клітин печінки (важливо для тих, хто не уявляє життя без пива, фастфудів); вітамін Н зміцнює волосяні цибулини й оновлює клітини. Ретинол же підтримує здоров'я очей, захищає організм від вірусів і бактерій.

  3. Для нормалізації сечостатевої функції знадобиться достатня кількість жиророзчинного вітаміну Е - оновлює епітеліальний шар каналів, за рахунок чого поліпшується робота статевих залоз. В9 покращує якість сперматозоїдів і знижує ризик розвитку генетичних патологій у майбутньої дитини. Прийом цинку, як і вітаміну D, дає змогу запобігти розвитку простатиту, підтримує лібідо.

Вітаміни для чоловіків найкращі - це ще й ті корисні елементи, які не в надлишку. Наприклад, багато заліза чоловічому організму протипоказано і може нашкодити здоров'ю.

Вітаміни для чоловічого здоров'я

Сьогодні чоловік в уявленні суспільства - не тільки добувач, а й стресостійка машина, опора, гарант сімейного благополуччя, який володіє залізними нервами і стрес для нього не знайомий. А розхитані нерви, між іншим, на 2.8 років зменшують тривалість життя. Куріння скорочує життя на 6.6 років, діабет - на 6.5 років, відсутність фізичних вправ - на 2.4 роки. Тому для поліпшення показників здоров'я потрібно розробити систему спортивних вправ, збалансовано харчуватися, відмовитися від шкідливих звичок (у тому числі харчових).

Не завжди виходить з їжі отримати добову порцію корисних речовин, але благо, що сьогодні дефіцит можна добрати з дієтичних добавок.

Найкращий комплекс вітамінів для чоловіків, для чоловічого здоров'я, має склад із:

  • Водорозчинних. Вітамін В12 формує червоні кров'яні клітини, покращує пам'ять і концентрацію уваги, підтримує мікрофлору кишечника. Біотин або В7 не тільки покращує здоров'я волосся, шкіри, нігтів, а й сприяє контролю ваги (особливо важливо для тих, хто перебуває на дієті).

  • Жиророзчинних. Вітамін К забезпечує енергією клітини, зміцнює кісткову та серцево-судинну системи, покращує показники згортання крові та регулює вміст цукру в крові. D-2 і D-3 сприяють росту кісткової тканини, регенерації клітин.

  • Вітаміноподібних речовин. Холін підтримує роботу головного мозку, регулює баланс жирних кислот у крові, зміцнює серцевий м'яз. Інозитол або В8 допомагає боротися зі стресом, завдяки тому, що регулює серотонін і дофамін, регулює також обмін речовин і застосовується в комплексній терапії метаболічного синдрому.

Вітаміни для зміцнення кісткової та м'язової структури

Після 30 років "базові налаштування організму" збиваються і найчастіше виникають перші проблеми з опорно-руховим апаратом. Розвивається суглобовий біль, помітна втрата кісткової маси. Так, у нормі чоловіки з вагою до 65 кілограмів повинні мати в середньому масу кісток 2 кілограми, від 65 до 95 кілограмів - 2.5 кілограми. Вона формується з 50% води, 28% - органічних компонентів, і 22% - неорганічних.

Головними зміцнювачами кісток і суглобів вважаються:

  • Кобаламін. Головна особливість вітамінів групи В у тому, що вони знижують больові відчуття. В12 зокрема - це не тільки антистресовий вітамін, це енергетик, який перетворює БЖУ на енергію. Не дає втрачати міцність кісткової тканини.

  • Пантотенова кислота має широке застосування, бере участь у виробленні глюкокортикоїдів, що застосовуються під час комплексної терапії артриту, невралгії, парестезії.

  • Д2 і Д3. У комбінації з вітамінів К відбувається нормальний метаболізм у кістковій тканині. Для повноцінного засвоєння кальцію, що забезпечує міцність кісток, важливо Ca приймати одночасно з Д3 і К2. З одного боку, це дасть змогу уникнути зайвого накопичення кальцію, а з іншого - він не буде накопичуватися на стінках судин.

  • Для суглобів і зв'язок важливий тандем вітамінів А, С, РР, Е, які стимулюють вироблення колагену для еластичності та пластичності. Крім цього дають змогу блокувати запальні процеси синовіальної рідини, стабілізують ліпіди в клітинних мембранах.

Комплексні вітаміни найкращі для чоловіків - це не тільки вітамінний склад, а й макро- та мікроелементи: цинк, мідь, магній, кремній, калій.

Найкращі вітаміни для різного віку

Засвоєння вітамінів і мінералів у кістково-м'язовій тканині залежить від вікових особливостей, тому для кожного періоду існує свій чек-лист комплексів.

  • Дітям до 18 років необхідні вітаміни групи D, зокрема D3 бере участь у кальцій-фосфорному обміні. Добавки з кальцієм нормалізують роботу мускулатури, утворюють кісткову тканину, підтримують здоров'я зубів і нігтів.

  • Найкращі комплексні вітаміни для чоловіків-міленіалів - вітаміни групи В, які тримають у балансі гормональний фон, утворюють якісні показники чоловічого здоров'я. Крім цього пригнічують перші осередки розвитку дегенеративно-деструктивних змін хребта, пов'язаних із непосильними фізичними навантаженнями, спортивними травмами, виробничими захворюваннями.

  • Найкращими вітамінами для чоловіків після 45 років будуть антиоксидантні комплекси з вітамінів Е, А, А, С, В, Н. Насамперед вони спрямовані на безсимптомний перебіг "чоловічого клімаксу", підтримку міцного волосся і шкіри. Фолієва кислота дає змогу тримати в тонусі потенцію та попередити розвиток хвороб сечостатевої системи.

  • Найкращим вітаміном для літніх чоловіків буде насамперед вітамін D, якого організм потребує найбільше в цьому віці - до 1200 мг на добу. Достатня кількість знижує ризик переломів кісток, розтягнень зв'язок, випадання зубів і деформації нігтьової пластини. Не зайвим буде прийом піридоксину та кобаламіну. Перший мінімізує розвиток судом і спазмів, характерних під час старіння, а другий насичує судини киснем.