
Що таке сквален
Сквален - це з нових слів, яке застосовується у фармакології, косметології. Це ліпід, який наша шкіра здатна виробляти самостійно (10-15%), але після 20 років його запаси стрімко зменшуються. Заповнити баланс сквалену можна з продуктів харчування.
Наприклад, оливки, рисові висівки, цукрова тростина, жир печінки глибоководних акул вважаються багатими джерелами ліпіду.
Альтернативою харчового сквалену можуть бути косметичні засоби:
-
губні помади
-
засоби для засмаги
Сквален у складі підвищує зволоженість шкіри, відновлює гідроліпідний баланс, впливає на вироблення білка колагену, бореться з дією окисного стресу на організм, а саме знижує рівень пошкодження шкіри ультрафіолетовим випромінюванням.
Чим відрізняється сквален від сквалану
Сквалан і сквален - це трохи різні речовини. Проходячи процес гідрогенізування, сквален переходить у більш стабільну і стійку форму сквалану. Молекули сквалану практично невагомі, він має більш тривалий термін зберігання, не піддається окисленню, особливо підходить для шкіри, схильної до акне. Ось як отримують Сквалан.
Цей природний антиоксидант пом'якшує шкіру, допомагає швидше затягуватися ранам, рубцям і шрамам, вирівнює тон шкіри, бореться з пігментними плямами.
Також дослідження підтверджують, що сквалан для обличчя має антиейджинговий ефект, оскільки за регулярного застосування здатний зменшити дрібні зморшки, розгладити їх, захистити шкіру від ультрафіолетових променів.
Олія сквалену, своєю чергою, містить у складі важчі молекули, які добре здатні живити і зволожувати шкіру. Тому під час вибору косметичних засобів власницям сухої та зневодненої, зрілої шкіри краще віддати перевагу сквалену.
Сквалан здатен впоратися з такими проблемами шкіри як запальні прищі, екзема, дерматит, псоріаз, розацеа. Для волосся він також має позитивні ефекти, бо покращує блиск волосся, запобігає його ламкості. Часто входить до складу олій, бальзамів і кондиціонерів для волосся.
Джерела сквалену
Сквален має як рослинне так і тваринне походження. Звісно, найбільша концентрація ліпіду зосереджена в рибі, м'ясі, але й композиція певних рослин теж здатна поповнити дефіцит сквалену в організмі, але знову ж таки все залежить від сезонності рослин.
Фітосквален більше використовують у косметології, оскільки він не має різкого запаху, бо проходить етап дезодорування. Найчастіше його отримують з оливкової олії, насіння амаранту, пальмової олії, рисових висівок, авокадо, бразильського горіха, лісового горіха, макадамії, арахісу, мигдалю, волоського горіха.
Сквален також зосереджений у деяких мікроорганізмах. Незважаючи на те, що вони не накопичують стільки, скільки акули і рослини, їхнє швидке і приголомшливе зростання, а також простота інженерії роблять їх найкращою альтернативою для виробництва сквалену. Повідомлялося, що добре вивчений модельний еукаріотичний організм Saccharomyces cerevisiae (дріжджі) продукує невелику кількість сквалену, до 1,6 мг/г сухої маси клітин, або маслянисті дріжджі Pseudozyma sp. JCC 207.
Сквален з печінки акул досить трудомісткий процес, який вимагає багато сировини для виділення чистої речовини. Плюс світовий океан з кожним роком дедалі більше піддається забрудненню, тому отримати чистий сквален дуже важко. Багато країн поступово відмовляються від вилову глибоководних акул, і все частіше переходять на поновлювані джерела сквалена, що не завдають шкоди життю тварин.
Де найбільше сквалену
До 8% сквалену міститься в олії зерен амаранту, і це підтверджує той факт, що амарант - найбільш концентроване джерело ліпіду. Він містить такі жирні кислоти, як пальмітинова, олеїнова та лінолева кислота, важливі для організму речовини, що зміцнюють нервову, серцево-судинну, репродуктивну системи.
Сама по собі рослина амарант відома давно людству своїми оздоровчими властивостями. Налічує близько 60 видів рослин, розділених на листові зелені овочі та злаки. Він не вибагливий у вирощуванні, і спокійно переносить будь-яку посуху, росте навіть на гірському ґрунті.
Ось ще один фактор, чому сквален з амаранту кращий, ніж з акули.
Як діє сквален на організм
Помітно сквален для обличчя допомагає нашій шкірі, бо чинить потрійний вплив:
-
запобігає зневодненню й окисленню підшкірного жиру
-
швидко поширюється в шкірі
-
покращує процес поглинання косметичних засобів
Крім цього є активним антиоксидантом, який блокує поширення організмом вільних радикалів, перетворюючи їх на молекулярний кисень. Проникає навіть у найглибші шари шкіри, перешкоджає розтяжкам. Наприклад, вагітним рекомендується втирати олію сквалану на місце, де можуть бути розтяжки.
Оскільки ця олія гіпоалергенна, то її можна застосовувати для догляду за дитячою шкірою без шкоди малюкові.
Сквален застосування
-
Сквален у косметиці. Резюмуючи вищесказане, тільки доповнимо, що сквален вітаміни особливо позитивний під час застосування у складі засобів для догляду за шкірою, волоссям, точковими салонними процедурами.
-
Харчова добавка. Як БАД сквален необхідний, щоб підтримати шкіру зсередини, відновити баланс зволоженості шкіри, допомогти організму переносити корисні речовини в організмі і виводити токсини, що накопичилися. Також сквален показаний для профілактики пухлин, зміцнення серцево-судинної системи, нормалізації вироблення гормонів, підвищення працездатності. Ось для чого потрібно пити Акулячий жир або сквален амарантову олію.
Сквален протипоказання
Дослідження сквалену і сквалану засвідчили, що він безпечний під час застосування в косметичних засобах, не спричиняє алергійних реакцій, бо має антиоксидантні властивості, навпаки, поглинає алергени. Що стосується застосування у вигляді біодобавок, то, щоб уникнути індивідуальних реакцій, необхідно продукт вживати строго за інструкцією або рекомендаціями лікаря.
Сквален у косметиці
На нашому сайті здорового і правильного харчування Djini представлені косметичні засоби, які містять у своєму складі сквалан - гідролізовану олію сквалену. Найпопулярнішими продуктами вважаються:
-
Гель-мус очищувальний Youth, White mandarin, 160 мл - у його складі понад 10 рослинних екстрактів і дріжджі, бактерії Woresana - джерело сквалану. Він м'яко очищає шкіру від надлишків себума, не порушує водний баланс, не пересушує шкіру.
-
Фітотонік без спирту, White mandarin, для сухої та чутливої шкіри, 200 мл - містить пророслі зерна вівса, пшениці, ячменю, ячменю, кукурудзи, а також запашні води герані, розмарину, лайма для зволоження, тонізації шкіри, відновлення гідроліпідного балансу.
-
Засіб для зняття макіяжу Гідрофільна олія, Natural 90% Olive Cleansing Oil, Elizavecca, зволожувальна з екстрактом оливи, 300 мл - містить сквалан, олію насіння макадамії, олію насіння соняшнику, які забезпечують зволоження шкіри, її пружність та еластичність. Флакон зі зручним дозатором для зручності та економії користування.
-
Для тіла Мигдальна олія, Solutions, Now Foods, 118 мл - забезпечує живлення будь-якого типу шкіри, добре поглинається, не залишає липких слідів, надає шкірі м'якості та еластичності.
Найпопулярніші добавки БАДи зі скваленом
Вибрати біодобавки на основі сквалену також можна на нашому сайті Джині. Джерело добавок - акулячий жир, жир печінки глибоководних акул, рослинні екстракти, інші мікроорганізми.
Найбільш популярні добавки:
-
Пророщені зерна, Добра їжа, подрібнені пророщені зерна, 150 г - фітопрепарат на основі пророслих зерен, що є джерелами вітамінів групи В, А, Е, мікроелементів, травних ферментів, кислот, корисних цукрів і амінокислот (незамінних і умовно замінних). Добавку можна комбінувати з улюбленими напоями, стравами, соусами.
-
Токотрієноловий комплекс від Carlson Labs містить рослинний скваленовий комплекс для підтримки серцево-судинної системи, мозкової активності та оздоровлення клітин печінки.
-
Комплекс із вітаміном Е від Olympian Labs також містить скваленовий комплекс рослинного походження (5 мг) з олії рисових висівок. Дієтична добавка призначена для нормалізації холестерину в крові, а також забезпечення антивікового ефекту.