Аргінін і бетаїн: вплив на організм людини

Бетаїн гідрохлорид - це сьогодні дуже популярна біодобавка, необхідна для поліпшення процесу перетравлення їжі, вивільнення ферментів із підшлункової залози, відтоку жовчі з печінки. Він необхідний у той момент, коли власної соляної кислоти в організмі не вистачає, і кишківник схильний до ризику зараження бактеріями і паразитами. Крім цього бетаїн препарати створюють баланс і регулюють рівень кислотності в шлунку, беруть участь у виробленні вітаміну В12.

Бетаїн утворюється в результаті окислення холіну і також пов'язаний з амінокислотою гліцин, похідною якої він є. Це зрозуміло з назви, яка також використовується для бетаїну: триметилгліцин. Бетаїн містить три метильні групи.

Водночас бетаїн і холін є вітаміноподібними речовинами, що має схожість із вітамінами групи В.

Дуже важливо підтримувати ферментативну активність, щоб уникнути розвитку цукрового діабету. Тож для цього необхідно тримати в балансі ще одну умовно незамінну амінокислоту аргінін. Вона виконує роль донатора і забезпечує роботу всієї ферментної системи, посилює дію бетаїну. Є додатковою добавкою для спортсменів, щоб уникнути руйнування м'язових волокон після силових навантажень. Виводить з організму залишки не засвоєних білків, розширює судини та нормалізує артеріальний тиск одночасне приймання аргініну та бетаїну. Купити добавки можна зараз на сайті Djini.

Джерела бетаїну в продуктах

Отримати достатню кількість бетаїну можна не тільки у вигляді дієтичних добавок, а й з продуктів харчування. Так, першоджерелом бетаїну в продуктах вважається буряк, соковитий колір якого вказує на концентрацію ферменту в овочі. Багатими джерелами бетаїну вважаються (мг/100 г продукту):

  • пшеничні висівки - 1339 мг

  • зародки пшениці - 1241 мг;

  • шпинат - 600-645 мг;

  • кіноа - 630,4 мг;

  • спагеті з м'ясним соусом - 500 мг;

  • консервований буряк - 255 мг;

  • сухі сніданки - 248,4 мг;

  • кренделі - 237 мг;

  • креветки - 219 мг;

  • білий хліб - 201 мг;

  • макаронні вироби - 142,4 мг;

  • локшина яєчна - 131,7 мг;

  • свіжа риба - 123,7 мг;

  • булгур - 83,4 мг;

  • сухарики - 49-199 мг;

  • соєвий соус - 38,6 мг;

  • смажена баранина і телятина - 33,9 мг;

  • вівсяне борошно - 30,7 мг;

  • куряче філе - 25 мг.

Бетаїн у медицині

Бетаїн ще називають підкислювачем шлунка, і використовують як монопрепарат або в комплексній терапії проблем із перетравленням їжі. Також застосовується для лікування аномально низького рівня калію (гіпокаліємії), високого рівня гомоцистеїну в крові, сінної лихоманки, "втомленої крові" (анемії), астми, "затвердіння артерій" (атеросклерозу), дріжджових грибків, інфекції, діареї, харчової алергії, каменів у жовчному міхурі, для лікування інфекції внутрішнього вуха, ревматоїдного артриту (РА) і захворювань щитовидної залози. Маючи гепатопротекторні функції, бетаїн для печінки потрібен як натуральний фактор оздоровлення.

Деякі дослідження підтверджують, що бетаїн здатний активно переробляти накопичений жир у печінці (наприклад, у разі зловживання алкоголем), полегшити симптоми хвороби Альцгеймера, знизити вміст гомоцистеїну в плазмі на 5-20%. Здатний впливати на зниження ризику розвитку нервової трубки плода у майбутнього малюка.

Деякі дані вказують, що він може бути корисним для профілактики раку передміхурової залози, колоректального раку або раку молочної залози у жінок, але для підтвердження цих фактів важливо проводити інші, більш глибокі дослідження.

Форми випуску

Бетаїн доступний у різних формах, видах капсул, дозуваннях, призначених для різного віку, з додатковими інгредієнтами (пепсином, пажитником, іншими травними ферментами, панкреатином, тирличем, вітамінами групи В, бромелаїном, папаїном, екстрактом алое вера, амінокислотами).

  • Бетаїн у таблетках являє собою суміш сухих інгредієнтів, пресованих у порошок, доступних у контейнері від 60 до 180 штук. Додатковими інгредієнтами таблеток можуть бути мікрокристалічна целюлоза, стеаринова кислота, гідроксипропілметилцелюлоза, рослинна целюлоза, стеарат магнію, пепсин, бромелаїн, панкреатин, папаїн, діоксид кремнію і фармацевтична глазур.

  • Бетаїн у капсулах можна купити в кількості 30-250 штук у пластиковому або скляному контейнері. Є желатинові, вегетаріанські капсули, і капсули з рідинним наповненням.

  • Додаткові інгредієнти в складі прискорюють дію бетаїну або сприяють активній роботі ферментів для перетравлення їжі чи стимулювання вироблення інших ферментів.

  • Дозування дієтичної добавки: 250 мг, 350 мг, 500 мг, 600 мг, 648 мг, 650 мг, 1000 мг.

Бетаїн і його дозування

Прийнятне дозування виходить від потреб організму, захворювання. І його може призначати тільки лікар. Купуючи бетаїн хлорид як харчову добавку, дізнатися дозування можна, ознайомившись з інформацією щодо вживання, яка вказана на банці. Дози споживання можуть відрізнятися, якщо це американський бренд, або якщо це європейський виробник. У середньому добова норма бетаїну гідрохлориду становить від 500 мг до 2000 мг. При деяких захворюваннях рекомендується дозування підвищувати, наприклад, у разі аномально підвищеного рівня гомоцистеїну в крові та сечі.

Будь-яку добавку слід приймати невеликими дозуваннями, щоб організм міг звикнути, або вже на початковому етапі ви могли відчути, що добавка вам не підходить, викликає індивідуальні реакції.

Іноді для комплексної терапії бетаїн гідрохлорид можуть призначити навіть дітям від 3 років. До речі, деякі засоби для гігієни малюків містять у своєму складі бетаїн.

Переваги бетаїну для спортсменів

Прийом бетаїну корисний для людей, які ведуть активний спосіб життя і займаються професійно спортом. Насамперед бетаїну властивості сприяють збільшенню м'язової маси, впливають на тривалу витривалість, прискорюють ріст м'язів, а за умови регулярного вживання корисні для спалювання жиру, рельєфної сушки.

Володіючи перевагами ліпотропіка, бетаїн у спорті перешкоджає зневодненню організму під час тренувань, виводить з організму токсини, що накопичилися, допомагає синтезувати більшість білків, а також сприяє зміцненню імунної функції.

Безпосередньо під час фізичного тренінгу допомагає виробляти енергію, стимулюючи підвищення рівня неспання. Також постачає організм на клітинному рівні оксидом азоту, який бере участь у формуванні рельєфного тіла. І найголовніше - слугує агентом швидкого відновлення, завдяки якому загоюються швидше рани, прискорюється процес зрощення кісток і сухожиль. Також загалом зміцнює організм спортсмена і знижує ризик виникнення запалень, проблем із печінкою, знижує рівень холестерину. Ось для чого п'ють бетаїн спортсмени.

Добове дозування може становити від 1000 до 6000 мг на день бетаїну гідрохлориду.

Чим хороша добавка БАД бетаїн + пепсин

Перевага добавки бетаїн пепсину полягає в тому, що вона показана в комплексній терапії:

  • акне розацеа

  • харчової алергічної реакції

  • астми

  • хронічного кандидозу

  • каменів жовчних шляхів

  • рефлюксі

  • кропив'янки

  • низької кислотності шлунка

  • ревматоїдного артриту

  • вітиліго

Разом з пепсином бетаїн HCL перетравлює білки і розщеплює харчові алергени, і тим самим надає профілактику харчових алергій.

Цілком може стати замінником бетаїну. Перешкоджають надмірному зростанню кандиди, знімають запалення, і балансують рівень соляної кислоти в шлунку. Також, конкретно пепсин, йде далі і розщеплює отримані білки на ще дрібніші молекули - пептиди, за рахунок чого покращується процес перетравлення їжі.

Бетаїн у косметиці

Що таке бетаїн у косметиці? Як не дивно, але своє місце бетаїн знайшов і в косметичних засобах, як компонент, що відповідає за консистенцію та структуру. Зокрема, добавка допомагає утримувати консистенцію піни, покращує розчинність деяких ПАР, використовується для салонних хімічних процедур. Концентрація бетаїну в засобах або для проведення процедур невелика - до 5%, але й цього достатньо для видимого ефекту. Наприклад, для шкіри бетаїн у таблетках має пом'якшувальні властивості, сприяє загоєнню дрібних ушкоджень, знімає запалення, алергічні реакції, робить шкіру гладенькою і пружною, а також сприяє вирівнюванню тону обличчя. Але ще однією головною перевагою бетаїну вважається здатність підтримувати електролітичний баланс в епідермісі, завдяки чому шкіра має зволожений вигляд і не схильна до пересушування.

Також бетаїн можна зустріти в складі деяких шампунів, бальзамів і масок для волосся корейської косметики, адже він зволожує волосся, живить його, вирівнює, робить слухняним, зміцнює і сприяє розгладженню кератинових лусочок. Захищає локони від пересихання, особливо під час вирівнювання випрямлячами, укладанням феном.

Протипоказання та побічні ефекти

Основними протипоказаннями до вживання бетаїну гідрохлориду є вагітність, годування груддю та діти до 3 років. Також, як бетаїн вважається прототипом соляної кислоти, його не рекомендується вживати людям, які страждають на виразкову хворобу шлунка та дванадцятипалої кишки. Однією з можливих побічних реакцій під час прийому добавки бетаїну може бути печія або проблеми з травленням, також діарея, нудота, запаморочення. Щоб уникнути таких реакцій, краще завжди перед прийомом бетаїну проконсультуватися з лікарем або припинити прийом добавки. Тільки лікар визначає, скільки пити бетаїн.

Бетаїн для риб

Бетаїн використовується і для риб, і про нього чули всі рибалки. Його купують у формі порошку (бетаїн безводний), рідкий, у формі капсул або таблеток. Слугує підгодівлею для риб, і приваблює їх навіть з найдальших відстаней, викликаючи апетит. З бетаїном можна легко забезпечити собі хорошу риболовлю і якісну рибу. Харчуючись бетаїном, ви отримуєте здорову рибу, очищену від токсинів, солей важких металів. Ось що таке бетаїн для риболовлі.

Тому бетаїн має позитивні властивості не тільки в косметиці, медицині, а й у риболовлі, птахівництві та тваринництві. Для останніх галузей бетаїн слугує збагачувачем раціону тварин, збільшує їхній приріст у вазі, надає профілактику зневоднення, а також слугує швидкій адаптації до змін погоди, інших стресів.

Купити добавки з бетаїном сьогодні можна в інтернет-магазині бадів, аптеках, магазинах, у різних формах, дозуваннях для риб, тварин.

Найпопулярніші добавки БАДи з бетаїном

  1. Бетаїну гідрохлорид, Now Foods, 648 мг, 120 капсул - добавка з точним добовим дозуванням, рекомендованим у США. Представлена у формі капсул. Додатковим інгредієнтом слугує грибковий пепсин. БАД не містить глютену, горіхів, ракоподібних, і підходить для вегетаріанців. Дивіться інші вітаміни для вегетаріанців. Щодня рекомендується приймати по 1 капсулі. В упаковці 120 штук, яких вистачить на 4 місяці прийому.

  2. Схожий продукт випускає американський бренд Solaray з дозуванням 650 мг у 100 і 250 капсулах. У складі теж є пепсин. Виробник також зазначає, що на день не рекомендується приймати більше 12 капсул. Приймати краще під час їжі або зі склянкою води.

  3. Бетаїн з пепсином і тирличем від Doctor's Best - це ще одна ефективна добавка для поліпшення роботи шлунково-кишкового тракту, для стимуляції вироблення організмом власних ферментів. Представлена у формі капсул - 120 штук, які необхідно приймати капсулі 3 рази на день. Але продукт протипоказаний вагітним і жінкам-годувальницям, людям, які страждають на гіпертонію, а також тим, хто має серйозні проблеми з нирками.

  4. Чудово себе зарекомендували травні ферменти від Solaray, у складі яких не тільки бетаїн гідрохлорид (25 мг), а й інші ферменти, що поліпшують процес перетравлення їжі: папаїн, листя перцевої м'яти, імбир, пепсин, бромелаїн, гель алое вера, порошок зі свинячої жовчі. Є в наявності 90 і 180 капсул. Їх необхідно приймати по 1 штуці під час кожного прийому їжі, запиваючи склянкою води.

Зробити замовлення на ці продукти ви можете за телефоном, або оформивши товар у кошик на нашому сайті здорового і правильного харчування Джині. Після чого з вами зв'яжеться наш менеджер для уточнення деталей, якщо опису товару буде недостатньо. Доставка здійснюється Новою поштою по всій території України протягом 1-3 днів. Для зручності доставки, товар понад 1000 гривень ми відправляємо безкоштовно.