Що це таке CLA (Кон'югована лінолева кислота) та її властивості?

CLA (Conjugated Linoleic Acid) - це абревіатура, що позначає незамінну поліненасичену жирну кон'юговану лінолеву кислоту (КЛК). Представляє групу ізомерів лінолевої кислоти: найактивнішими вважаються цис-9, транс-11, транс-10 і цис-12. CLA виконує роль основної кислоти для розвитку і росту організму. Кислота зміцнює імунітет, нормалізує роботу гормонального фону, нейронів, регулює високі показники холестерину, допомагає організму боротися з окислювальним стресом.

Основний вміст CLA зосереджено в молочних і м'ясних продуктах. Концентрація залежить від тварин. Особливо багато кислоти містять продукти тварин, які харчуються травою.

Що робить КЛК особливішою, так це те, що вона чинить визначальний вплив на тих людей, які прагнуть схуднути, не зачіпаючи м'язову масу.

Користь лінолевої кислоти CLA для організму

  1. Поліпшення здоров'я судин і серця: як і у випадку з іншими кислотами omega-6 і omega-3, вважається, що продукти, які їх містять, сприяють правильному засвоєнню ліпідів, підтримують показники норми холестерину і тригліцеридів у крові, а також сприяють зниженню артеріального тиску. Є дослідження, які підтверджують, що КЛК мінімізує фібриляцію шлуночків.

  2. Зменшити наявність жиру в організмі: у цьому сенсі слід чітко вказати, що CLA, як частина збалансованої дієти, може сприяти нормальному жировому обміну, допомагаючи підтримувати здорову вагу. Що стосується ефективності CLA як ключового елемента дієт для схуднення, в даний час проводяться численні дослідження, які до сих пір не дали остаточних результатів. З одного боку, CLA може сприяти зниженню ваги, згідно з тестами, проведеними на мишах, але інші дослідження попереджають про ризики, які можуть бути пов'язані з деякими структурами КЛК у дієтах для схуднення, особливо для функціонування і здоров'я печінки.

  3. Інші важливі переваги: лінолева кислота також може чинити благотворний вплив, коли йдеться про поліпшення імунної системи, враховуючи її потужну антиоксидантну дію, яка захищає клітинну структуру. Крім того, вивчається її можлива антидіабетична дія, коли йдеться про поліпшення контролю рівня цукру в крові, і навіть аналізується її здатність сприяти поліпшенню зору.

Також можна виокремити й такі позитивні ефекти від прийому CLA:

  • Антидіабетогенний ефект. Різні дослідження показують, що ефект АЛК подібний до ефекту пероральних протидіабетичних сполук, хоча ці результати були отримані на тваринах. У дослідженнях, проведених на пацієнтах із діабетом 2 типу, було показано зниження рівня глюкози натщесерце, лептину, індексу маси тіла та ваги.

  • Антиканцерогенний ефект. Його вивчали при пухлинах передміхурової залози, товстої кишки, легень і молочної залози, і в останньому випадку спостерігалися найбільш багатообіцяючі результати. Згідно з дослідженнями, його ефект був більшим, ніж у інших подібних сполук, таких як олеїнова кислота або омега-3.

  • Ефект, що сприяє мінералізації кісток. Додавання добавок CLA може бути корисним під час лікування поширених захворювань після певного віку, таких як саркопенія та остеопороз.

Як CLA допомагає під час схуднення?

Серед переваг CLA в позбавленні від жиру, корекції фігури слід виділити такі:

  • добавка прискорює природне вироблення норадреналіну, гормону, що відіграє дуже важливу роль у зменшенні жиру;

  • руйнує жирові клітини;

  • зменшує утворення нових жирових клітин;

  • сприяє росту м'язів;

  • регулювання рівня холестерину ЛПНЩ і тригліцеридів;

  • знижує стійкість до інсуліну;

  • зміцнює імунну систему;

  • допомагає м'язам швидше відновлюватися після фізичних навантажень;

  • має антиоксидантну дію.

Щоб КЛК допомогла вам схуднути, ви повинні приймати від 4-6 грамів на день. CLA є дуже ефективною добавкою для схуднення, але вона має супроводжуватися здоровим і збалансованим харчуванням, а також фізичною активністю. В іншому разі, незалежно від того, дотримуєтеся ви дієти чи не займаєтеся фізичними вправами, ви не помітите його позитивного ефекту.

Різниця CLA-кислот від комплексів Омега-3, Омега-6 кислот?

Омега 3, 6 і 9 - це жирні кислоти. Жирні кислоти утворюють ліпіди, тобто жири, які організм використовує, крім іншого, як джерело енергії. Є два типи жирних кислот: насичені та ненасичені. Різниця між ними полягає у вуглецевому ланцюгу, з якого складається речовина.

У разі насичених жирних кислот усі атоми вуглецю приєднані до одного атома водню. Вони часто пов'язані з проблемами холестерину. Однак недавні дослідження показують, що не всі насичені жирні кислоти сприяють підвищенню рівня холестерину.

У разі ненасиченої жирної кислоти деякі атоми вуглецю приєднані не до атома водню, а один до одного. Тому молекула трохи менш стабільна і легше засвоюється організмом. Серед ненасичених жирних кислот можна виокремити дві підкатегорії: мононенасичені жирні кислоти (тільки один атом вуглецю не пов'язаний з воднем) і поліненасичені жирні кислоти (пов'язано кілька атомів вуглецю).

Більшість поліненасичених жирних кислот не виробляються нашим організмом. Омега 3 і 6 є незамінними поліненасиченими жирними кислотами, а омега 9 є мононенасиченими жирними кислотами.

Омега-6 міститься в насінні огірочника і соняшнику. Жирна кислота, що дає початок цьому сімейству, - лінолева кислота, або LA. Рекомендоване дозування становить від 2 до 4 г омега-6 на день. У разі омега-6 ненасичений атом вуглецю знаходиться на шостому вуглеці ліпідного ланцюга.

У разі омега-3 ненасичений атом розташований у третьому вуглеці ланцюга. Попередником омега-3 є альфа-ліноленова кислота або ALA. Омега-3 містяться здебільшого в морських тваринах (блакитна риба) і в наземних рослинах (соя, льон та ін.). У сімействі омега-3 виділяються дві жирні кислоти: ейкозапентаєнова кислота (ЕПК) і докозагексаєнова кислота (ДГК). Дефіцит ЕПК і ДГК, а також дисбаланс між споживанням омега-3 і омега-6 можуть завдати шкоди здоров'ю.

Нам потрібно споживати омега-3 і омега-6 щодня, щоб забезпечити організм усіма необхідними ресурсами. Але сьогодні наше споживання незбалансоване. Хоча рекомендоване споживання в 4 рази більше омега-6, ніж омега-3, нині ми споживаємо в 20 разів більше омега-6, ніж омега-3! З цієї причини добавки омега-3 використовуються частіше. Підтримка хорошого балансу омега-3 і омега-6 може знизити ризик високого рівня холестерину. З іншого боку, надлишок омега-6 може перешкоджати засвоєнню омега-3 і знижувати його користь.

Нижче наведено користь прийому омега-6 і омега-3 для організму в таблиці:

 

Омега-3

Омега-6

Підтримка нормального функціонування серця (EPA і DHA).

Стимулює ріст волосся.

Підтримка нормального зору, функціонування мозку (DHA).

Регулює обмін речовин.

Підтримка нормального рівня тригліцеридів (ДГК) у крові.

Допомагає стабілізувати рівень інсуліну.

Підтримка адекватного рівня артеріального тиску (DHA і EPA).

Сприяє здоровій шкірі.

Покращує якість сперми (підвищує чоловічу фертильність).

Послаблює симптоми менопаузи і передменструального періоду.

Правильний розвиток очей у плода і немовляти, а також розвиток їхнього мозку.

 

Показання для застосування CLA

КЛК ідеально підходить для спортсменів, людей з надмірною вагою або діабетом, а також для людей, які споживають мало жирів або людей похилого віку. Ця кислота також ідеально підходить для включення в дієти для контролю ваги або дієти для набору м'язової маси, оскільки це незамінна кислота, яка бере участь у багатьох процесах в організмі. Однак займатися самолікуванням не рекомендується, оскільки надмірна або неправильна практика може призвести до різних побічних ефектів.

Продукти харчування, що містять лінолеву кислоту

Джерелами лінолевої кислоти є рослинні продукти: горіхи, насіння або навіть цільні зерна. Особливо багато LA містять олії:

  • соняшникова олія

  • олія примули вечірньої

  • кукурудзяна олія

  • рапсова олія

  • соєва олія

  • лляна олія

Організм людини не може синтезувати CLA. Ми повинні забезпечити його певними продуктами. Молочні продукти можуть бути джерелом цієї кислоти. Яловичина і телятина також містять CLA.

Найбільша кількість CLA на 100 г продукту міститься у вершковому маслі та сирах, що дозрівають, серед них найкращим джерелом CLA є сири, наприклад, грана падано, а найменша кількість міститься в сирі осципек. Сир через низький вміст жиру належить до продуктів із дуже низьким вмістом CLA. Тож варто вибирати напівжирні або жирні, якщо нам важливий вміст лінолевої кислоти.

Як приймати лінолеву кислоту CLA

Споживання добової норми КЛК, необхідної для схуднення і використання всіх її позитивних властивостей, практично неможливе тільки з їжею, оскільки м'ясо і молочні продукти містять все-таки недостатню кількість. З цієї причини необхідні добавки CLA в капсулах, які також зроблені з соняшникової олії, що робить їх придатними і рекомендованими для веганів.

Рекомендується приймати від 3,2 до 6,4 г CLA на день в один або кілька прийомів. Ми повинні мати на увазі, що ця доза вже включає кількість, яку ми отримуємо з їжі тваринного походження. Рекомендується робити перерви на 2-3 тижні після 2-3 місяців вживання, щоб уникнути ефекту рикошету.

Цю добавку можна комбінувати з іншими спортивними добавками для набору м'язової маси, такими як протеїн, глютамін + BCAA або добавками для схуднення, такими як L-карнітин.

Побічні ефекти та попередження

Лінолева кон'югована кислота є безпечною харчовою добавкою, якщо дотримуватися максимальних рекомендованих доз. Індивідуальні реакції були виявлені тільки в людей, які приймали дози, вищі за рекомендовані, протягом тривалого періоду часу, спричиняючи ефект відскоку і підвищуючи рівень холестерину та тригліцеридів. Вживання цієї добавки не рекомендується вагітним або жінкам-годувальницям, а також під час приймання будь-яких ліків.

Косметика з лінолевою кислотою

Ця кислота впливає на зволоження шкіри та робить її пружною. Входить до складу шкірного сала, регулює роботу залоз, які називаються сальними. Ба більше, кислота відмінно працює, коли наша шкіра груба або потріскана. Крім того, LA зменшує плями і знебарвлення шкіри обличчя, входить до складу багатьох кремів, лосьйонів і гелів для душу.

Винні процедури, які пропонують багато салонів краси, стають дедалі популярнішими. Ці фрукти містять, серед іншого, лінолеву кислоту. Ця процедура використовується для пожвавлення шкіри та відновлення її належного зволоження. Крім того, процедура забезпечує шкіру такими мікроелементами, як магній, кремній, йод і калій.

Кислота забезпечує вашому обличчю омолоджувальний ефект, інтенсивне очищення, освітлення і навіть видалення плям, розгладження.

Виробник бадів із лінолевою кислотою

На сайті здорового і правильного харчування Джині ви можете знайти CLA від європейських і американських виробників, серед яких Trec Nutrition, Now Foods, Solgar. Добавки оригінальні, від виробника, з різними дозуваннями. В описі ви знайдете рекомендації щодо прийому, склад, інші інгредієнти та попередження (кому варто з обережністю приймати/не приймати цю добавку).

Найкращі дієтичні добавки з CLA

  • КЛК, кон'югована лінолева кислота від Solgar: 1300 мг дозування на 1 капсулу, 60 капсул в упаковці. Лінолева кислота отримана із сафлорової олії. Приймати по 1 капсулі 2 рази на день під час прийому їжі. Вартість від 967 гривень.

  • CLA Extreme від Now Foods: 750 мг КЛА на 1 капсулу, склад посилено хромом піколінатом, екстрактом насіння гуарани, зеленого чаю. Упаковка містить 90 капсул, яких вистачить на місяць, якщо приймати по 3 капсули на день, або на 3 місяці, якщо приймати по 1 капсулі на день. Вартість від 1091 гривні (безкоштовна доставка).

  • CLA від Now Foods, 90 капсул: дозування 800 мг, КЛК витягнуто із сафлорової олії. На день необхідно приймати по 1 капсулі 3 рази під час їжі. Вартість добавки від 603 гривень.

  • CLA від американського бренду спортивного харчування Ultimate Nutrition, 180 капсул: дозування основної речовини - 1000 мг. У день рекомендується приймати по 1-2 капсули. Вартість - від 1197 гривень (безкоштовна доставка).

Для отримання більш детальної інформації про кон'юговану лінолеву кислоту, звертайтеся за телефоном. В наявності тільки популярні товари, доступні ціни, гнучкий підхід до кожного клієнта, знижки! Добавка реально діє і допоможе схуднути, зміцнити імунітет, серцево-судинну систему за умови правильного прийому, фізичних навантажень і збалансованого харчування.