Рослинний протеїн
Рослинний протеїн (для веганів, вегетаріанців)
Різниця між вегетаріанським і веганським протеїном
І веганський, і вегетаріанський спосіб життя передбачає зміну раціону на користь більше рослинної їжі. Якщо вегани не вживають м'ясо, птицю, рибу, молочні продукти і яйця, то вегетаріанці можуть вживати молоко і яйця. Але знову ж таки є варіанти вегетаріанської дієти, наприклад, флекситаріанці, піскетаріанці, ово-, лакто-, лакто-ово-вегетаріанці тощо. Кожен напрямок відрізняється трохи раціоном, тому має місце для відмінностей у спортивному харчуванні як для веганів, так і для вегетаріанців.
Основа протеїну - це білок, видобутий з молочних продуктів, рослин, яєць. Для веганів буде прийнятний виключно рослинний протеїн, а яєчний і молочний протеїн - це варіант протеїну для вегетаріанців.
Протеїни рослинного походження види
Рослинна дієта дуже корисна для всіх органів і систем, але для того, щоб отримати весь амінокислотний профіль, необхідно приймати кілька видів рослинного протеїну для веганів. Для таких цілей ви можете купити гороховий, рисовий, вівсяний, горіховий, арахісовий, мигдальний, арахісовий, білок соєвий, конопляний, пшеничний, лляний, гарбузовий та інші. Кожен має переваги для організму, оскільки містить замінні та незамінні амінокислоти для підтримки організму на клітинному рівні.
Який рослинний протеїн засвоюється краще
Рослинні білки поступаються тваринним білкам за ступенем засвоюваності. Якщо сироватковий протеїн засвоюється на 90-95%, то протеїн веганський становить 60-80% засвоюваності, і це означає, що для повноти процесу необхідно приймати більше рослинного білка. Насамперед це потрібно для того, щоб організм отримав 9 незамінних амінокислот із 22 інших типів. Правильний баланс амінокислот забезпечує ріст м'язів, регенерацію і профілактику катаболізму.
Найкращими джерелами рослинного протеїну вважаються:
-
Гороховий білок - у 28 грамах порошку міститься 21 грам чистого протеїну.
-
Конопляний протеїн - 12 грамів білка в чверті чашки порошку.
-
Гарбузовий білок - 18 грамів.
-
Протеїн з коричневого рису - 22 грами.
-
Соєвий білок - 22 грами.
-
Протеїн із насіння соняшнику - 13 грамів.
-
Протеїн з перуанського насіння сача інчі - 17 грамів.
-
Білок чіа - 10 грамів.
Для забезпечення кращої засвоюваності всі рослинні варіанти білків рекомендується комбінувати разом, таким чином можна отримати 100% засвоюваність і надходження в організм незамінних амінокислот.
Чи може рослинний білок (веганський протеїн) замінити традиційний тваринного походження?
Протеїн рослинного походження цілком може замінити традиційний сироватковий протеїн, але для цього знадобиться вміння комбінувати різні види рослинних білків, вивчити при цьому їхній склад амінокислот. Непереносимість лактози насамперед підкреслює неможливість приймати білок тваринного походження. Також протипоказаннями можуть бути хронічні захворювання або аутоімунні.
Сьогодні у продажу безліч суперфудів, здорової та якісної їжі, горіхів, ягід для того, щоб веган або вегетаріанець міг безперешкодно отримувати всі потрібні організму вітаміни, мінерали, зокрема й білок. Широкий асортимент представлений на сайті інтернет-магазину бадів Джині в категорії Суперфуди.
Як вибрати рослинний протеїн для занять спортом
-
Для зміцнення серцевого м'яза, активності підійде протеїн із насіння чіа, сача інчі.
-
Для росту і відновлення м'язів - протеїн з насіння соняшнику.
-
Для нарощування м'язової маси, регулювання рівня холестерину в крові - соєвий протеїн.
-
Для силових тренувань краще вибрати протеїн із коричневого рису.
-
Для відновлення і зняття запальних процесів - протеїн із насіння гарбуза.
-
Для живлення організму корисними омега-3 кислотами - конопляний білок.
-
Для нарощування маси м'язів, а також регулювання артеріального тиску - гороховий протеїн.
Топ виробників рослинного протеїну
Популярними виробниками рослинних білків для веганського способу життя незмінно вважаються MyProtein, BioTech, Now Foods, Extremal, Dr. Murray's, Garden of Life, Orgain, California Gold Nutrition, Nuturade(соєвий протеїновий коктейль) і Vega. Виробники пропонують купити протеїн із люцерни, гороху, гарбузового насіння і насіння соняшнику, ячменю, вівса, спіруліни, шпинату, капусти, петрушки, помідорів, сої, коричневого і чорного рису, бобових. Протеїн рослинний доступний у фасовках 454 г, 560 г, 908 г і більше. Для зручності приймання їх рекомендується комбінувати з соком, смузі, водою.
Ціна рослинного протеїну буде дещо дорожчою, ніж тваринного походження, оскільки для отримання чистого протеїну потрібна інша технологія і ресурси. Вартість рослинного протеїну для схуднення від 260 гривень за 1 кілограм.
Купити рослинний протеїн Київ, Дніпро в магазині здорового харчування Djini
Протеїн на рослинній основі можна замовити на нашому сайті Djini з доставкою по всій Україні - до Києва, Дніпра, Києва, Одеси, Львова та Запоріжжя, додавши товар у кошик або оформивши замовлення за телефоном, вказаним на сайті. Весь протеїн оригінальний, з актуальними термінами, детальним описом, фото і відгуками наших клієнтів. Також можна вибрати й інші види рослинного протеїну, наприклад, соєвий, або ж сироватковий протеїн, ізолят соєвого протеїну, комплексний, якщо ви не дотримуєтесь веганської або вегетаріанської дієти.
ТОП-5 найпопулярніших товарів у категорії рослинний протеїн:
Умови доставки та оплати товарів у категорії рослинний протеїн:
- Доставка здійснюється по Україні, транспортною компанією 'Нова Пошта' у відділення або до дверей замовника
- Надсилання замовлень відбувається протягом 2-х робочих днів після погодження оплати
- Оплата доставки здійснюється покупцем при отриманні замовлення.
ТОП-5 найдоступніших товарів у категорії рослинний протеїн: