
Чи потрібно пити колаген спортсменам?
Міцний структурний білок колаген дуже важливий для кожного, особливо для спортсменів, які через фізичні навантаження часто мають проблеми зі зв'язками, сухожиллями, кістками. Найчастіше вони страждають, травмуючись під час виконання вправ, змагань. Щоб швидше відновити зв'язки, необхідно приймати спеціальні добавки, спортивне харчування. Таким може бути спортивний колаген.
Спортивним його робить концентрація самого колагену, якого на порядок вища, ніж у колагені для шкіри, волосся і нігтів. Плюс колаген для тренувань часто представлений комбінаціями амінокислот, вітамінів, мікроелементів, інших білків, які посилюватимуть дію один одного і допоможуть швидкій регенерації пошкоджених волокон.
Поєднання тренувань і добавок колагену може зміцнити м'язово-сухожильне з'єднання і поліпшити взаємодію м'язів і суглобів, що ідеально підходить для спортсменів, які прагнуть запобігти травмам, а також для тих, хто відновлюється після травм суглобів і операцій на суглобах.
Інтернет-магазин бадів Djini пропонує широкий асортимент колагену для спортсменів яловичого, курячого, комбіновані добавки з колагеном і сироватковим протеїном від популярних американських і європейських виробників за низькими цінами, щоб завжди бути в м'язовому тонусі.
Навіщо спортсмени п'ють колаген перед тренуванням?
Тренування має кілька фаз. Спочатку спортсмен розминається, потім починає виконувати складні вправи, поступово змінюючи їхню інтенсивність, після чого настає фаза відпочинку та розслаблення. Для того, щоб не розслабитися вже на першій фазі, рекомендується підзарядитися спеціальними добавками, такими як протеїн, протеїнові батончики, передтренувальні комплекси та колаген. Усі добавки не тільки додають енергії, а й захищають м'язові волокна від можливих мікротріщин, розтягнень і надають профілактику м'язових болів на ранок.
Якщо протеїн, батончики - це більше енергоресурси, то колаген у спорті - це певний змащувальний компонент, що регулює рівень рідини в сполучній тканині, еластичність сухожиль і рухливість суглобів, на які припадає фізичне навантаження.
Найкращий час для прийому колагену - перед тренуванням, оскільки абсорбція наростає і досягає піку приблизно через годину після прийому всередину. У середньому близько години триває тренування. У цей час колаген досягне суглобів і поповнить запаси, щоб суглоби були рухливими і не піддавалися травмуванню.
Чи можна пити колаген без призначення лікаря?
Порівняно з дослідженнями вітамінів, мінералів, білок колаген відносно не так давно був вивчений, і дослідження досі тривають. Остаточно немає точної інформації, скільки колагену необхідно приймати на добу і який ризик несе безконтрольний прийом спортивного харчування.
Оскільки головна мета бадів - підтримати харчування і поповнити запаси відсутніх компонентів, колаген не лікує, не оздоровлює, а тільки в комплексі з раціональним харчуванням, адекватними фізичними вправами здатний підтримати організм і мінімізувати можливі травми зв'язок, сухожиль, м'язів або кісток.
Потреба в колагені залежить від раціону та інтенсивності навантажень. Добова норма коливається від 5 до 15 г, може бути й більше. Колаген спортивний краще купувати гідролізований, оскільки він являє собою пептиди - дрібні молекули, які легко проникають у стінки кишківника, і таким чином швидше потрапляють у депо крові та живлять вразливі суглоби.
На засвоюваність впливає форма випуску колагену. Порошкові форми або рідкі мають високу біодоступність і протягом години починають виконувати свої завдання, відновлюючи організм.
Прийом тільки одного колагену не гарантує отримання організмом усього амінокислотного профілю. Всього 8 незамінних амінокислот містить колаген, щоб отримати весь спектр, рекомендується вживати колаген з протеїном (спортивною добавкою) або ж постійно стежити за своїм раціоном і отримувати амінокислотний профіль з їжі.
Правильне співвідношення нутрієнтів дорівнює 50% з добавок і 50% з продуктів харчування.
Яка побічна дія від колагену?
Колаген, як і інші нутрієнти, здатний викликати небажані реакції в організмі, якщо його почати вживати безконтрольно і без потреби. З особливою обережністю колаген слід вживати людям із хронічними захворюваннями, тим, хто паралельно приймає лікарські препарати, дітям, вагітним і жінкам-годувальницям, тим, хто страждає від алергійних реакцій, особливо на рибу, молюсків. Більшість колагену з риби.
Шкоду для здоров'я несуть забійні дозування, тоді можуть спостерігатися розлади травної системи, що несе в собі поширення організмом вільних радикалів і неприємних проявів окисного стресу, через який страждатимуть шкіра, волосся, нігті.
Якщо у вас вкрай чутливий організм, то можуть загострюватися хронічні захворювання, але знову ж таки це все індивідуальні відповідні реакції. Коли прийом колагену суворо відповідає зазначеним рекомендаціям виробника, тоді шанси відчути побочку практично вичерпні.
Найкращі бренди спортивного колагену для професійних спортсменів
Ті, хто не може собі дозволити пропустити жодного тренування, навіть якщо стан здоров'я не завжди дозволяє, сміливо можуть називати себе професійними спортсменами. Крім цього, вони мають високий рівень підготовки, витривалості та вимог до спеціалізованих спортивних колагенів. Сайт здорового і правильного харчування Джині підготував список найкращих брендів колагену для спортсменів від провідних виробників спортивного харчування.
-
Neocell - американський бренд, який спеціалізується на колагені 1 і 3 типу - тваринного і морського походження. Добавки представлені у формі капсул, порошку і рідкі напої зі смаком журавлини, мандарина. Також виробник робить колагенові цукерки з різними фруктовими смаками, які можуть бути завжди в сумці.
-
Doctor's Best - спеціалізується на виробництві вітамінів, мінералів, а також добавок для опорно-рухового апарату. Хондропротектори та колаген 1 і 3 типу - одні з найпопулярніших товарів. Склад останніх продуктів посилено вітаміном С для стимулювання вироблення колагену організмом. Представлений у формі капсул, які легко приймати, запивши водою або розчинивши вміст капсули в рідині чи соку.
-
California Gold Nutrition - ці добавки колагену розроблені більше для шкіри, волосся і нігтів. Походження колагену - гідролізовані пептиди з риби, але для спортсмена-аматора відмінно підійдуть і за 2-4 тижні порадують результатом. Можна купити колаген у порошку з мірною ложкою або спеціальних стіках - 10 штук, щоб спробувати, чи підходить колаген вам.
-
EN`VIE LAB - бренд, який тільки зарекомендував себе в Україні. Сировина для колагену з Франції. З усієї лінійки продукції колаген займає основне місце. В наявності колаген морського і тваринного походження в різних дозуваннях, тому і любителі, і професіонали знайдуть для себе бажаний продукт.
-
Energy Body - європейський бренд, серед популярних продуктів якого, рідкий морський або яловичий колаген, об'ємом 750 мл або 1000 мл. Склад посилено вітаміном С. Розрахований на 30 або 45 порцій. Виробник рекомендує колаген приймати перед і/або після тренування.
-
BioTech - угорський бренд із виробництва спортивного харчування. Колаген представлений у порошковій і рідкій формі, також є комбінації з гіалуроновою кислотою в капсулах. Дозування колагену становить 11-13 г. Склад питного колагену посилено вітаміном С, вітаміном Е, вітаміном D3, вітамінами групи В, марганцем і селеном.