
Казеїн де міститься
Казеїн - це важливий компонент молочних продуктів, що містить усі незамінні амінокислоти, є побічним продуктом сиру. Цей високоякісний білок призначений для спортсменів і тих, хто бажає довго залишатися в активній фізичній формі, не допускаючи процесу катаболізму м'язів. Усе це вдається досягти завдяки повільному засвоєнню казеїну організмом - до 8 годин. Тому здебільшого казеїн приймають перед сном, щоб на ранок відчувати прилив енергії і знову бути готовим до нових спортивних досягнень.
У яких продуктах є казеїн? Усе коров'яче та козяче молоко містить казеїн. Вершки, йогурт і сметана - інші очевидні джерела білка. Морозиво, масло, сир і пудинг також містять його. Наприклад, у молоці зосереджено до 80% казеїну, 1 чашка сиру - до 27 г, йогурт - 15-20 г казеїну.
Якщо ви суворо стежите за своїм харчуванням і важливо регулювати співвідношення жирів, білків і вуглеводів, то ліпше купити готовий казеїн у формі харчових добавок, величезний вибір якого представлений на сайті здорового і правильного Djini. Готуючи казеїновий коктейль, ви отримаєте точне дозування і користь для свого рельєфного тіла.
Казеїн протеїн для схуднення
Казеїновий білок чудово підійде для корекції ваги, блокування відчуття голоду, зростання м'язової маси, а все тому, що білок вирізняється повільною швидкістю перетравлення і засвоєння. Потрапляючи в шлунок, білок утворює желеподібну матрицю, яка поступово розщеплюється (до 7 годин) і пригнічує відчуття голоду, може стати чудовим перекусом перед сном.
Білок містить багато чистого протеїну і дуже мало калорій, що важливо для магічного правила схуднення. Менше харчування створює дефіцит калорій, і це призводить до того, що організм використовує збережену їжу у вигляді жиру, що веде до втрати ваги. Повільне перетравлення казеїну допомагає при схудненні. Якщо залишатися ситим довше, значить, ви будете споживати менше їжі, ніж зазвичай, і це призведе до дефіциту калорій і, отже, до втрати ваги.
Ще однією важливою перевагою казеїну під час схуднення є те, що білок тримає в тонусі м'язову масу, а жирову масу поступово зменшує, чого складно досягти з іншими протеїнами, які діють з однаковим ефектом на жирову і м'язову тканину.
Алергія та непереносимість казеїну
Алергія на казеїн трапляється досить часто, і може проявлятися неприємними симптомами і навіть бути небезпечною для життя, якщо її не лікувати. Насамперед на алергію відповідає наша імунна система, сприймаючи казеїн протеїн для схуднення як молочний білок - головний алерген, здатний завдати їй шкоди. У результаті цього може з'явитися набряк обличчя, губ, горла, рота, на шкірі може утворитися висип, свербіж, почервоніння, кропив'янка. Страждає ніс, тому людина може почати часто чхати, можуть з'явитися нежить, потім свербіж в очах, може з'явитися сухий кашель.
Щоб уникнути неприємних симптомів, рекомендується уважно читати склад будь-якої харчової добавки, харчових продуктів, де є інформація про те, що в складі є молочний білок, казеїн або назва інших продуктів, які передбачають наявність слідів молока. Такими словами можуть бути інгредієнти: соєвий сир, безводний молочний жир, топлене масло, сухі вершки, пудинг, карамельний ароматизатор.
Казеїн у продуктах
Основні продукти, що містять казеїн:
-
молоко - козяче, овече, кобиляче, коров'яче
-
йогурт
-
масло
-
кефір або кисле молоко
-
сир Адигейський, Чеддер, Гауда, Моцарелла, бринза
-
нежирний сир
-
кумис
-
айран
-
молочний шоколад або з молочними наповнювачами
-
крем-супи
-
пудинг
-
заварний крем
-
щербет
-
морозиво
-
маргарин
-
безмолочний сир
-
тунець
-
немолочні вершки для кави
-
напівсолодкий шоколад
-
зернові батончики
-
чіпси з сирним смаком
-
топлене масло
-
оброблене м'ясо
-
крекери для закусок
-
дитячі суміші
-
випічка
-
цукерки
-
молочні ароматизатори
-
згущене молоко
Чи шкідливий казеїн
Як правильно приймати казеїн для людей з активним способом життя? Особливо з обережністю білок слід приймати людям з непереносимістю казеїну і відповідно алергічною реакцією на молочний білок. Казеїном теж не рекомендується компенсувати на постійній основі свій раціон, краще це робити під час дієти, активних фізичних навантажень.
Деякі останні дослідження підтверджують той факт, що шкода казеїну стосується звикання до молочних продуктів. У цьому нічого поганого немає, оскільки молочні продукти - це частина повсякденного раціону і "здорової тарілки". Також казеїн може бути для деяких людей важким, особливо для процесу перетравлення і може спричиняти неприємні симптоми здуття живота, метеоризм, надмірне газоутворення, діарею. Найчастіше на це скаржаться люди з проблемами ферментативної системи. Щоб перетравити цей білок, рекомендується додатково приймати харчові добавки - ферменти або ензими.
Казеїн утворює желеподібну матрицю, яка обволікає не лише шлунок для тривалого розщеплення, а й може засмічувати дихальні шляхи та спричиняти кашель, хрипи, нежить, свербіж, закладеність носа.
Ще казеїн схожий із глютеном і може викликати ті самі неприємні реакції, що й другий компонент. Дослідження показали, що близько 50% пацієнтів, чутливих до глютену, також мають чутливість до казеїну. Якщо після відмови від глютену ваші симптоми не покращилися, спробуйте також відмовитися від молочних продуктів. Така дієта, як Палео, може бути найкращою для вашої травної системи.
Як приймати казеїн
Щоб розібратися в цьому питанні, краще орієнтуватися на часті запити від тих, хто потребує прийому казеїнового протеїну.
-
Частота прийому: 1-2 мірні ложки порошку перед сном або замінити їх 1 склянкою молока.
-
Кількість казеїну на день: добова норма становить 30 г, від 0,8 до 2,2 г на кг маси тіла щодня. Більше приймати не варто, оскільки гелеподібний казеїн спричиняє шлунково-кишкові розлади.
-
Час прийому: безпосередньо казеїн на ніч або за 3-4 години до тренування. Можна приймати і вранці, але краще віддати перевагу міцелярному казеїновому білку.
-
Мета прийому: для профілактики катаболізму м'язів, нарощування м'язової маси, схуднення, відновлення після тренувань.
-
Комбінації: сироватковий протеїн і казеїн разом можна приймати для поліпшення анаболічного й антикатаболічного ефекту. Приймати можна з молоком, водою або улюбленим соком.
Казеїн для набору маси
Якщо ваша головна мета - набрати вагу і наростити м'язову масу, необхідно уникати катаболічного стану, який зазвичай відбувається після інтенсивних вправ або тривалих періодів відсутності їжі (наприклад, під час сну). Для цього рекомендується приймати казеїн, який повільно засвоюється організмом (до 8 годин), якраз під час сну. Казеїн - багате джерело чистого білка. Що більше білка в організмі, що інтенсивніші тренування, то ймовірніше набрати м'язову масу, спалити підшкірний жир і формувати в результаті гарне й підтягнуте тіло.
Для досягнення максимального ефекту важливо комбінувати казеїн із сироватковим протеїном, ягодами, фруктами, іншими молочними продуктами, і не забувати про важливість свого раціону, багатого на м'ясні продукти, овочі, зелень, горіхи та сухофрукти. Можна готовий порошок казеїну додавати до випічки, супів, каш, коктейлів.
Як приймати казеїн під час схуднення
Коли справа доходить до того, який протеїновий порошок підходить для схуднення, більшість тренерів вибирають казеїновий протеїновий порошок. Молоко складається на 80 відсотків з казеїну і на 20 відсотків із сироватки. Перевага казеїну на ніч при схудненні в тому, що він повільніше засвоюється організмом.
З порошком казеїнового протеїну можна довше постачати свій організм незамінними амінокислотами, які поступово переробляються в шлунково-кишковому тракті і потрапляють в організм. З цієї причини порошок казеїнового протеїну довше зберігає відчуття ситості, тож людина менше страждає від втамування голоду під час дієти.
Казеїновий порошок для схуднення - це не тільки джерело білка, а й інших важливих поживних речовин для організму, зокрема вітамінів і мінералів. Під час вибору білка важливо орієнтуватися на склад, він має бути вільним від цукру, додаткових вуглеводів.
Важливо підтримувати регулярне надходження в організм протеїну, який перешкоджатиме втраті м'язової маси, і навпаки стимулюватиме спалювання жиру. Слід приймати білки строго денними порціями, інакше більше протеїнів будуть нести навантаження на ниркову систему. Можна приймати вранці, ввечері, за 3-4 години до тренування. Смак казеїнового білка можна комбінувати з корицею, какао, але це може стати додатковими калоріями, небажаними під час схуднення.
Виробники найкращого казеїну
Найкращий казеїновий протеїн - це той білок, який допомагає з легкістю досягати поставлених спортивних цілей, має натуральний склад без небезпечних для здоров'я інгредієнтів, вирізняється натуральним смаком, має в комплекті мірну ложку для зручності приймання разової порції, коштує недорого і його можна завжди замовити. Такий казеїн можна купити на сайті інтернет-магазину бадів Джині з доставкою по всій Україні тільки від найпопулярніших американських, європейських і українських виробників.
-
Optimum Nutrition: американський виробник, який зарекомендував себе золотою серією "100% Gold Standard Casein" 909 г, 1800 г. У складі міцелярний казеїн для набору маси, вітаміни групи В, натуральні ароматизатори, соєвий лецитин, а також повний амінокислотний профіль. Вартість - від 1040 гривень.
-
MyProtein: великобританський бренд спортивного харчування, який займається виробництвом повільно засвоюваного білка. У складі 95% міцелярний білок вищого ступеня очищення, підсолоджувач сукралоза, клітковина. Вартість - від 690 гривень за кілограм.
-
Scitec Nutrition: американський концентрат міцелярного казеїну і казеїнат кальцію з додатковими ферментами для кращого перетравлення - бромелайном і папаїном. Вартість - від 885 гривень.
-
Dymatize: міцелярний казеїн з вітамінами А, С, кальцієм, залізом для насичення м'язів амінокислотами, корекції ваги.
-
OstroVit: польський бренд міцелярного білка в зручних пакетах по 700 г із різноманітними смаками за демократичними цінами від 410 гривень.
-
NOSOROG: український виробник казеїну міцелярного в пакетах по 700 г. В одній порції 24 г чистого казеїнового білка. Вартість - від 462 гривень.
-
R1 (Rule One): казеїн преміальної якості від американського бренду у фасуванні 924 г і 1810 г. У складі казеїн міцелярного типу. У 100 г - 24 г чистого білка. Вартість - від 820 гривень.
-
Willmax: український концентрат молочного білка КМБС-80, в одній порції 24 г білка. Вартість - від 540 гривень за 907 г.
-
BioTech: американський бренд з виробництвом міцелярного казеїну в Угорщині. Доступно по 908 г і 2270 г. Вартість - від 910 гривень.
-
Yamamoto Nutrition: італійський бренд з виробництва комплексних протеїнів, у складі яких обов'язково є чистий казеїновий порошок - міцелярний казеїн і казеїнат кальцію. Вартість - від 500 гривень за 700 г.